ATRAKCYJNY POSIŁEK…

ATRAKCYJNY POSIŁEK…

ATRAKCYJNY POSIŁEK… 300 464 FitNow - treningi personalne

6. Nie żałujcie.Życie bez żalu oznacza, że ma się na tyle odwagi, by bez wyrzutów sumienia robić to, na co się ma ochotę. A jak to się ma do diety? Zamiast zjeść coś, czego będzie się później żałować, lepiej jest po prostu tego nie jeść. Pozbądźcie się poczucia winy.


7. Tylko próbujcie!Jesteście na weselu. Pełen glutenu, nabiału i rafinowanego cukru tort weselny, ciasta i inne smakołyki ciągle się na Was patrzą. Nie możecie się skupić na swoich krokach tanecznych, bo zastanawiacie się, jak smakuje. Spróbujcie jeden kęs. Jeden kawałeczek ciasta Was nie zabije. Zaspokoicie swoją ciekawość i będziecie mogli wrócić na parkiet. To samo dotyczy nowego dania warzywnego. Duszony jarmuż nie jest najatrakcyjniejszym posiłkiem, ale jeden kęs? To też Was nie zabije. W tym wypadku degustacja może rozwiać lęki i wątpliwości, że jarmuż jest paskudny (bo przecież jest pyszny) i nałożycie sobie pełną miskę.

8. Nie ulegajcie zachciankom.Nie ulegajcie chwilowym smakom, bo nic nie smakuje tak dobrze, jak życie. Cliché? Może. Prawda? Zdecydowanie. Nie ma znaczenia jak smaczna może być pizza, bo i tak nie będzie lepsza od długiego życia. Lepiej jest oglądać, jak rosną wnuki, mieć niekończące się pokłady energii do podróżowania lub zachować sprawny umysł, przewyższając swoich rówieśników.

9. Znajdźcie emocjonalny powód, by jeść zdrowo.Zwizualizujcie sobie siebie na alpejskim stoku narciarskim, walczących w maratonie czy wyczerpującym wyścigu rowerowym… Wyobraźcie sobie, jakie jesteście pewne siebie w bikini na plaży. Poczujcie radość z odprowadzenia córki do ołtarza idąc żywo i dostojnie. Kiedy znajdziecie emocjonalny powód do zmian nawyków, łatwiej Wam będzie powstrzymać się od codziennych pokus. Wyobrażenie sobie siebie w konkretnej sytuacji ułatwi zrezygnowanie z porcji sernika na deser.

10. Praktykowanie nowej miłości…Niektórzy ludzie bardzo dobrze reagują na nową miłość. Jeśli należycie do takich osób, po prostu kontynujcie. To jest tego warte, nigdy nie jest za późno. Wasze zdrowie jest tego warte, zawsze jest. Wasze szczęście jest tego warte. Czucie się dobrze 24/7 jest tego warte. Długie życie jest tego warte. Siła witalna jest tego warta. Więc odstawcie słodkie i tłuste cappuccino, zaparzcie sobie jakiejś ziołowej herbaty i działacie. TERAZ…