7 PRAWD UTRATY TŁUSZCZU…

czwartek, 5 Kwiecień 2018

6. Umiarkowanie na dłuższą metę będzie lepsze niż ekstremalna dieta przez krótki czas
Ta prawda odnosi się do większości ludzi, lecz nie do wszystkich. Wyjątek stanowią ci, którzy są już bardzo szczupli i chcą osiągnąć naprawdę ekstremalne rezultaty. Wszyscy pozostali będą czerpać największe korzyści ze stosowania umiarkowanej diety, która działa o wiele lepiej, niż skrajne podejście, którego efekty są możliwe do utrzymania tylko przez krótki czas.

Najbardziej ekstremalne plany często prowadzą do utraty masy mięśniowej i/lub spowolnienia metabolizmu. Prawie zawsze po zastosowaniu tego typu diety następuje efekt jojo, czyli odzyskujesz utracone kilogramy bardzo szybko i to z nadwyżką.

Dążenie do powolnej i stabilnej utraty tłuszczu to gwarancja wygranej w wojnie z tłuszczem. Niestety nie jest to coś, co osoby szukające utraty tłuszczu chcą usłyszeć.

7. Im szczuplejszy jesteś, tym wolniej będziesz spalać tłuszcz
Ostatni fakt, którego powinieneś mieć pełną świadomość. W miarę jak twoja utrata tłuszczu będzie postępować, jej tempo będzie zwalniać. Powodem na to jest fakt, że im szczuplejszy się stajesz, tym bardziej twoje ciało broni tkanki tłuszczowej, która mu jeszcze pozostała.

Tak, to jest mechanizm obronny. Organizm każdego człowieka potrzebuje pewnego poziomu tkanki tłuszczowej by przetrwać, a jeśli schodzisz do dolnej granicy, organizm zaczyna się obawiać i podejmuje stosowne kroki, by zapobiec dalszemu spalaniu tkanki tłuszczowej, by nie umrzeć z głodu (co w jego mniemaniu coraz bardziej się zbliża).

Ciało nie zdaje sobie sprawy z tego, że to wszystko jest zaplanowane i że tego właśnie chcesz, dlatego też mówi się, że utrata tłuszczu to naprawdę walka z samym sobą.

Świadomość i cierpliwość to dwie rzeczy, których w ostatnich etapach programu utraty tłuszczu będziesz potrzebować najbardziej. Tylko ci, którzy wiedzą co ich czeka mają szanse wygrać. Ludzie nieświadomi, gdy zauważą wolniejsze postępy, wzmocnią rygor swojej diety i obcinają kalorie jeszcze bardziej, a jak już mówiłem w poprzednim punkcie, to nie jest wyjście.
Przemyśl dobrze swój plan utraty wagi i nie spiesz się …