7 PRAWD UTRATY TŁUSZCZU…

czwartek, 5 Kwiecień 2018

3. Dieta wysokobiałkowa daje lepsze i szybsze rezultaty
Kolejna prawda mówi, że niezależnie jaką dietę na utratę tłuszczu zastosujesz, to te zawierające więcej białka będą działać lepiej.

Białko jest konieczne, gdy chcesz zrzucić tłuszcz i to nie tylko dla zachowania masy mięśniowej, ale co ważniejsze, dla korzyści metabolicznych.

Dodatkowo białko jest bardziej sycące niż węglowodany, a także mniej wydajne energetycznie. Oznacza to, że aby wykorzystać białko w formie energii, musisz spalić więcej kalorii rozbijając je, niż w przypadku węglowodanów.

4. Małe oszustwa w diecie są dobre
Byłeś kiedyś na diecie odchudzającej, gdzie wszystko szło doskonale, lecz w pewnym momencie przestałeś widzieć rezultaty? Niestety dopadł cię zastój.

Zastój w utracie tłuszczu jest bardzo częstym zjawiskiem i powodem, dla którego stosuje się prawdę nr 4. Małe oszustwa w diecie, krótkie przerwy, pozwalające na oddech od całego tego rygoru są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Każda dieta, która nie przewiduje ani jednej chwili oddechu, wolnego dnia, gdzie będziesz mógł zjeść coś nieco bardziej kalorycznego, prawdopodobnie będzie sprawiać problemy.

Ciało naturalnie spowalnia tempo przemiany materii, by dostosować się do ograniczonej ilości przyjmowanego żywienia, a gdy to robi, możesz zauważyć, że postępy praktycznie się zatrzymują.

Jedynym przypadkiem, w którym ten punkt nie ma zastosowania, są osoby będące na diecie, ale w dni wolne od diety spożywające tysiące pustych kalorii, bez żadnych ograniczeń.

Dopóki zachowujesz umiar, chwila przerwy w diecie będzie ci dobrze służyć.

5. Osoby mające wsparcie, radzą sobie lepiej
W osiągnianiu celu pozbywania się tłuszczu, potrzebujesz wsparcia bliskich i ich motywacji. Im więcej ludzi masz za sobą, tym większe jest prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

Posiadanie sprzyjającego środowiska będzie promować najlepsze rezultaty w utracie tłuszczu przez wysoką motywację. Na przykład jeśli założysz konto na portalu fitnessowym i będziesz prowadzić ogólnodostępny dziennik postępów, poznasz mnóstwo ludzi, z którymi połączy cię wspólny cel i wzajemnie będziecie się wspierać.

Inną opcją jest członkostwo na forach internetowych i dzielenie się wiedzą, oraz doświadczeniami.

Tak czy inaczej, uzyskasz pomoc w zakresie wiedzy i motywacji, której potrzebujesz. Nie pozwól zamknąć się wśród ludzi, którzy będą powstrzymywać cię przed zdrową dietą i sprowadzać na złą drogę.