10 RZECZY, KTÓRE CHCIAŁEŚ WIEDZIEĆ O TRIATHLONIE, ALE BAŁEŚ SIĘ ZAPYTAĆ

10 RZECZY, KTÓRE CHCIAŁEŚ WIEDZIEĆ O TRIATHLONIE, ALE BAŁEŚ SIĘ ZAPYTAĆ

10 RZECZY, KTÓRE CHCIAŁEŚ WIEDZIEĆ O TRIATHLONIE, ALE BAŁEŚ SIĘ ZAPYTAĆ 1550 650 FitNow - treningi personalne

5 “Czy muszę jeździć na rowerze w slipach?”
Mimo, że możesz jeździć na rowerze w stroju kąpielowym, z pewnością nie jest to najwygodniejszy sposób! Możesz przebrać się w T1 (pierwsze przejście z pływania na rower) ze stroju kąpielowego w odpowiednie ubranie na rower, ale gdy czas ucieka, istnieją mniej czasochłonne opcje.

Zainwestuj w potrójny strój (strój „wszystko w jednym”), który możesz mieć na sobie podczas wykonywania wszystkich trzech dyscyplin. Jeśli nie lubisz potrójnego stroju, istnieją również dwuczęściowe topy i szorty do triatlonu, które równie dobrze spełnią swoje zadanie. Nosi się je pod strojem kąpielowym i wykonane są z szybko-schnącego materiału.

Oznacza to, że możesz zrzucić strój kąpielowy zaraz po pływaniu, podbiec do roweru, założyć kask oraz buty, a następnie wystartować, dzięki czemu oszczędzisz mnóstwo czasu.

Warto pamiętać, że nagość podczas przejścia skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją, więc noszenie potrójnego stroju zamiast przebierania się w zawstydzający sposób ma swoje zalety!
Zasady brytyjskiego triatlonu mówią, że zawodnicy muszą się upewnić, że ich górna część ciała (zwłaszcza klatka piersiowa) jest zakryta podczas jazdy na rowerze i biegania.

6 “Czy rower, którego używam podróżując do pracy narobi mi wstydu?”
Zdecydowanie nie. Tak naprawdę bardzo często widuje się zwykłe rowery podczas triatlonów popularnych dla osób początkujących. Korzystanie z własnego wypróbowanego już roweru ma sens zanim wydasz swoje oszczędności na drogi rower do triatlonu, który być może użyjesz tylko raz.

Istnieje wiele sposobów na ulepszenie twojego roweru, by bardziej nadawał się do wyścigu. Najważniejszą zmianą jaką możesz dokonać jest założenie innych opon. Używanie gładkich opon (1-1,5 cali) i dętek napompowanych do 100psi+ (6,8 atm+) na pewno doda ci prędkości. Możesz również zastanowić się nad używaniem pedałów bez klipsów i butów do jazdy na rowerze, które są bardziej wydajne energetycznie niż pedały z klipsem na palce i tenisówki. Jednak przyzwyczajenie się do takich butów zajmuje trochę czasu, więc ćwicz w nich zanim wystartujesz w wyścigu.

7 “Co powinienem zrobić jeśli przebije mi się opona?”
Nie próbuj jechać dalej, ponieważ możesz uszkodzić swój rower. Zawsze powinieneś nosić torbę przy siedzeniu, w której znajdować będzie się kilka niezbędnych rzeczy, potrzebnych w przypadku przebitej opony lub innych technicznych trudności. Musisz mieć przy sobie podstawowe narzędzia, które pozwolą ci wrócić do domu lub przejechać wyścig.
Torba pod siodełko powinna zawierać zapasowe dętki, wentyle i narzędzia wielofunkcyjne. Bardzo dobrze jest nosić także małą pompkę, którą można przymocować do ramy roweru.