OPTYMALNY TRENING WYDOLNOŚCIOWY…

OPTYMALNY TRENING WYDOLNOŚCIOWY…

OPTYMALNY TRENING WYDOLNOŚCIOWY… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Znaczenie programu treningowego…Mięśnie mają ogromne zdolności przystosowawcze, więc praktycznie każdy program skupiający się na mięśniach poprawi ich ton, siłę i kształt. Często ciężka praca na siłowni nie daje wystarczających rezultatów w stosunku do włożonego wysiłku. Dla osób borykających się z tego typu problemami proponujemy trening przez nas nazywany – Optymalnym Treningiem Wydolnościowym. Korzysta on z połączenia ćwiczeń oporowych mocno obciążających ciało, by zbudować siłę oraz z ruchów eksplozywnych, by zwiększyć moc. Podkręca również system hormonalny, który wywołuję syntezę mięśni i wspiera utratę tłuszczu. Pamiętajmy jednak o jednym – ten rodzaj ćwiczeń może być rozwiązaniem dla osób, które już mają za sobą ciężką pracę i staż na siłowni, ponieważ duże obciążenia oraz ruchy eksplozywne, jeśli źle wykonywane, są prekursorem do kontuzji.
Efektywny program treningu z obciążeniem powinien wywoływać wysoki poziom napięcia mięśniowego. Trening eksplozywny przeciąża włókna mięśniowe i tworzy większe napięcie mięśniowe niż jakakolwiek inna forma treningu. Mimo to niewiele osób dodaje go do swojego programu. Trening z dużą szybkością może powodować urazy jeśli będziesz zbyt gwałtownie przechodził na bardziej zaawansowany poziom. Zacznij od małych obciążeń i powoli zwiększaj intensywność wraz z poziomem zaawansowania. Prowadź również zdrowy tryb życia, łącznie ze sprawnością fizyczną, zdrową dietą, radzeniem sobie ze stresem, odpowiednią ilością snu i odpowiednim programem treningowym, który nie wywoła przetrenowania. Trening eksplozywny z dużą szybkością to przełom naukowy, daje natychmiastowe rezultaty i pomaga zyskać optymalne osiągnięcia.

Trening eksplozywny włącza twój wewnętrzny tryb spalania tłuszczu… Tkanka mięśniowa to jedna z najbardziej metabolicznie aktywnych tkanek w organiźmie. Im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii będziesz spalać w ciągu dnia i nocy. Mięśnie są również ważne jeśli chodzi o zużywanie kalorii podczas i po ćwiczeniach. Budowanie masy mięśniowej jest ważnym sposobem na zwiększenie metabolizmu, spalanie większej ilości kalorii i utratę tłuszczu. Intensywny trening z obciążeniem buduje mięśnie i redukuje tłuszcz. Ponieważ mięśnie są gęstsze niż tłuszcz, twoje ciało będzie miało solidny i stonowany wygląd.
Podnoszenie ciężarów zwiększy masę mięśniową i spali więcej kalorii. Nie bądź mięczakiem. Trenuj intensywnie i eksplozywnie podczas każdej serii i każdego powtórzenia. Zbuduje to metabolicznie aktywne mięśnie, które pomogą spalić więcej kalorii i tłuszczu. Ciężka praca przybliży cię do twoich celów.

Optymalny Trening Wydolnościowy… Program treningowy składa się z treningu oporowego o dużej intensywności, ćwiczeń eksplozywnych, treningu interwałowego o wysokiej intensywności i ćwiczeń aerobowych. Program treningu eksplozywnego z obciążeniem składa się z tradycyjnych ćwiczeń, takich jak przysiady i wyciskanie na ławce, po których następują szybkie ćwiczenia na moc.
Trenerzy ze wschodnich Niemiec oraz z Rosji rozwinęli w latach ’70 technikę dobierania w pary ćwiczeń obciążających mięśnie z nieobciążonymi ćwiczeniami eksplozywnymi (np. plyometryczne skoki na pudło, pompki marynarskie, skipping na skakance). Wykonaj każdą parę ćwiczeń bez odpoczynku, odpocznij dwie minuty, wykonaj kolejną parę ćwiczeń i tak dalej. Wykonuj taki trening dwa razy w tygodniu. W pozostałe dwa dni wykonuj trening interwałowy o wysokiej intensywności. Pamiętaj o solidnej rozgrzewce przynajmniej przez dziesięć minut zanim rozpoczniesz jakikolwiek trening.