WRÓĆ DO FORMY…

WRÓĆ DO FORMY…

WRÓĆ DO FORMY… 1550 650 FitNow - treningi personalne

AHHH JESTEM DUŻA…Przybycie na świat Twojego małego szczęścia oznacza pożegnanie się z tą wielką bulą, którą nosiłaś na tułowiu przez ostatnie 9 miesięcy. Nie musisz się też martwić o przypadkowych ludzi dotykających Ciebie jakby twój brzuch nie był częścią Twojego ciała. Pomimo niesamowitej radości, którą czerpiesz bądź będziesz czerpać z macierzyństwa, możesz mieć pewne obawy związane z utrzymującą się po porodzie wagą. Badania wykazują, że większość kobiet zyskuje średnio około 10-12 kg wagi w czasie ciąży. Wiele z Was wie, że często kończy się to na jeszcze większych liczbach!
Jest dobra wiadomość! W ciągu miesiąca po porodzie, większość kobiet traci znaczną część tej wagi. Ale co zrobić gdy waga się zatrzyma? Twoje ciało może się różnić po ciąży, lecz to nie znaczy, że nie możesz stracić nadmiaru wagi. Trzeba tylko trochę cierpliwości i konsekwentnych ćwiczeń, nie wspominając o zdrowej diecie, by wrócić do formy.

KIEDY ZACZĄĆ TRENOWAĆ? Wiele kobiet przez to przeszło. Trening jest ostatnią rzeczą, którą chcesz robić, gdy jesteś po zaledwie kilku godzinach snu i czujesz się wyczerpana. Ale nawet krótkie, proste ćwiczenia pomagają utrzymać energię przez cały dzień, przywrócić napięcie mięśni brzucha, poprawić nastrój, zredukować stres i pozwalają lepiej spać w nocy. Według badań ćwiczenia w domu są również pomocne w łagodzeniu objawów depresji poporodowej.
Położnicy sugerują, że można rozpocząć treningi gdy czujesz się na to gotowa, ale trzeba porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem programu. Jeśli rodziłaś za pomocą cesarskiego cięcia, lub poród był trudny, może nieco dłużej potrwać, nim poczujesz się gotowa do ćwiczeń.

ZESTAW ĆWICZEŃ… Poniższe ćwiczenia nie zajmą Ci dłużej niż 15-20 minut! Są bezpieczne, skuteczne i możesz łatwo znaleźć na nie miejsce nawet w napiętym grafiku. A co najlepsze to możesz je wykonać w domu!
Każde z tych ćwiczeń można dostosować do własnych celów. Jeśli jesteś nowicjuszką w tematyce treningowej, możesz użyć lżejszych obciążeń. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajona do aktywnego trybu życia, możesz nieco zwiększyć obciążenie bądź intensywność powtórzeń lub serii.

  • Wykonuj je co drugi dzień, musisz mieć zawsze dzień przerwy na odpoczynek.
  • Jeśli chcesz osiągnąć lepsze wyniki, możesz wykonywać program na dany dzień dwukrotnie LUB wykonywać każde ż ćwiczeń w seriach- np 2 lub 3 serie.
  • Do wykonywania tych ćwiczeń potrzebujesz matę do jogi, hantle, piłkę, ławkę lub krzesło. Znajdziesz te elementy w każdym sklepie sportowym.
  • Wykonuj wszystkie ćwiczenia jeden po drugim, zachowując 30-60 sekund przerwy pomiędzy nimi.