SZCZUPŁA, SEXI, MOCNA…

SZCZUPŁA, SEXI, MOCNA…

SZCZUPŁA, SEXI, MOCNA… 1550 800 FitNow - treningi personalne

Martwy ciąg???Nie, nie. To męskie ćwiczenie. Przecież nie chcemy sobie zrobić krzywdy, prawda? Lepiej skupmy się na innych ćwiczeniach. Nie stosuj zbyt dużego obciążenia, które sprawi, że będziesz napakowana jak kulturystki. Jeśli chcesz ‘nabrać tonu’, musisz czuć ‘palenie’, które zyskasz dzięki dużej ilości powtórzeń i małym obciążeniom. A teraz idź na maszynę do przywodzicieli. Jest to wspaniała maszyna, zmuszająca do pracy i tonizująca wewnętrzne części ud.
Ilości błędnych informacji dotyczących treningu kobiet i samego treningu z obciążeniem, rozprzestrzenianych przez laików jest monstrualna, te słowa w zasadzie pochodzą od „certyfikowanej” trenerki osobistej.
„Męskie ćwiczenia”? Co to w ogóle jest? Czy kobiety są tak niekompetentne i słabe, że nie są w stanie wykonywać ćwiczeń z hantlami i sztangą? Większa ilość powtórzeń, by nadać tonu? Duża i napakowana?
Miałem ochotę pogadać z tą „trenerką”, ale zamiast dopiekać jej na temat jej niekształtnego tyłka, postanowiłem napisać ten artykuł.

W jaki sposób kobiety powinny trenować…


1. Powinnaś podnosić ciężary Pożądana kobieca sylwetka może zostać osiągnięta tylko przy pomocy podnoszenia ciężkiego sprzętu na sali z obciążeniami! Ale co z tymi wszystkimi opiniami na temat kobiet, które stają się duże i napakowane przez treningi z obciążeniem? Po pierwsze, to fizycznie niemożliwe, żeby kobieta uzyskała ogromne ilości masy mięśniowej – wasz układ hormonalny na to nie pozwala.
Bóg nigdy nie chciał, żeby kobieta wyglądała jak mężczyzna (jeśli chodzi o figurę), więc chemia każdej z płci sprawia, że nasze ciała są inne. Niezależnie od tego jak trenujesz i z jaką częstotliwością, ile białek jesz, itd., w żadnym wypadku nie będziesz miała sylwetki dużej i napakowanej kulturystki.
To się po prostu nie stanie. Można osiągnąć taki wygląd tylko za pomocą sterydów. Ponieważ hormony nigdy nie pozwolą kobiecie na stanie się „dużą”, kulturystki muszą zmienić chemię własnego ciała poprzez nielegalne środki. Poza tym jeśli zastosujesz odpowiednią metodę treningową, hipertroficzna reakcja na trening oporowy może być jeszcze bardziej zmniejszona. To sprowadza nas do kolejnego punktu.

2. Powinnaś trenować z dużym obciążeniem… Tak, wiem co ci powiedzieli, zmniejsz obciążenie i poczuj palenie… bzdura. By zrozumieć ten nonsens musimy dowiedzieć się kilku rzeczy o tonowaniu mięśni. Istnieją dwa typy tonu mięśni: miogeniczny i neurogeniczny. Nie daj się zbić z tropu za pomocą naukowych słów. Pierwsze z nich odnosi się do tonu mięśni podczas odpoczynku. Wpływa na niego gęstość mięśni – im większa jest gęstość mięśni, tym bardziej solidny i mocny wygląd będą one miały. Trening z obciążeniem zwiększa ton miogeniczny poprzez hipertrofię (rozrost) białek kurczliwych, miozyny i aktyny (miozyna i aktyna są najgęstszymi składnikami mięśni szkieletowych).