OBALAMY CZTERY MITY DOTYCZĄCE TRENINGU DLA KOBIET

poniedziałek, 9 Kwiecień 2018

Zarzuciłem was sporą ilością informacji i prawdopodobnie zastanawiacie się, co powinnyście zrobić. Cóż, mam nadzieję, że zdałyście sobie sprawę, że trening oporowy jest ważnym narzędziem, które pomoże wam w uzyskaniu lepszej sylwetki.
To ważne, by skupić się na ruchach złożonych, które wymagają użycia więcej niż jednej grupy mięśniowej. Są to różne odmiany przysiadów, wykroków, wyciskania na ławce, wiosłowania i wyciskania w pionie.

Są to najlepsze ćwiczenia dla ciebie, ponieważ wykonując je, wykorzystujesz wiele grup mięśniowych. Skup się na wykonywaniu różnych odmian tych ćwiczeń, przynajmniej dwa razy w tygodniu, przez 40 minut, a zaobserwujesz zmiany w swojej sylwetce.

Nie zapominaj o treningu kardio, który niekoniecznie musi sprowadzać się do biegania na bieżni. Ważne, byś znalazła aktywność, która sprawia ci przyjemność, jak wspinaczka, tenis, pływanie, a nawet wiosłowanie łódką.

Jeśli kochasz aktywność, której się poświęcasz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz trzymać się programu na dłuższą metę, a to zwiększy twoje szanse na osiągnięcie sukcesu.

Znaczenie diety.
Solidna dieta jest tak samo ważna jak ćwiczenia, a może nawet ważniejsza. Pamiętaj, by jeść często w ciągu dnia, ale kontroluj wielkość porcji.
Spożywanie jedzenia odpowiedniego rodzaju na pewno pomoże ci poczynić postępy. Produkty bogate w białko są bardzo ważne, ponieważ niezbędne są do regeneracji po treningach. Chude mięsa, jajka i białka serwatkowe to dobre źródła takiego białka.
Średnia ilość węglowodanów powinna również znaleźć się w twojej diecie, ponieważ to w końcu główne źródło paliwa dla twojego ciała. Pełne ziarna są kluczowe, ponieważ trawione są znacznie wolniej i zapewniają paliwo przez dłuższy czas.
Tłuszcz jest również ważny w procesie regeneracji oraz produkcji hormonów. Przykładowymi, dobrymi źródłami tłuszczów są: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, różne rodzaje orzechów, tłuste ryby (łosoś i makrela).
Owoce i warzywa powinny również znaleźć się w diecie, ponieważ zawierają dużo witamin i minerałów niezbędnych, by ciało odpowiednio funkcjonowało. Błonnik znajdujący się w nich wspiera zdrowie układu pokarmowego oraz sprawia, że dłużej odczuwamy sytość.

Podsumowanie

Musisz wziąć pod uwagę wszystkie części układanki jeśli chcesz osiągnąć cel. Pamiętaj, że wszystkie te aspekty są tak samo ważne. Powodzenia….