MOCNY TRENING POŚLADKÓW…

MOCNY TRENING POŚLADKÓW…

MOCNY TRENING POŚLADKÓW… 1550 650 FitNow - treningi personalne

3. Przysiad na jednej nodze (druga na ławce)…
Stopień trudności: 
Ogólnie: Ćwiczenie to działa jednocześnie na oba mięśnie pośladkowe – jeden zostaje rozciągnięty podczas, gdy drugi jest napinany. Aby zwiększyć intensywność, użyj piłki stabilizacyjnej zamiast ławki.
Przygotowanie: Stań około metr przed ławką. Ostrożnie umieść jedną nogę z tyłu opierając ją palcami na ławce z podeszwą buta prawie równoległą do podłogi.
Do dzieła: Zegnij przednią nogę obniżając tułów, upewniając się, że kolano pozostaje za linią palców, do momentu, gdy udo będzie w pozycji równoległej do podłogi. Następnie powróć do pozycji startowej wyciskając ciało w górę i napinając mięsień pośladkowy przedniej nogi.

4. Wykroki w bok z gumą…Stopień trudności: 
Ogólnie: Ćwiczenie to skutecznie angażuje dolną część pośladków, gdzie kobiety mają skłonność do składowania tłuszczu.
Przygotowanie: Umieść taśmę gimnastyczną (gumę – Gumy LoopTraining dostępne w Sklepie Fitnow.pl ) tuż pod kolanami i zejdź do pozycji ćwierć-przysiadu ze stopami nieco szerzej niż szerokość bioder, by guma była minimalnie napięta.
Do dzieła: Utrzymując napięty brzuch i pozycję ćwierć-przysiadu, wykonaj wykrok w prawo prawą nogą, a po chwili wróć do pozycji startowej. Powtórz wybraną ilość powtórzeń i zmień nogę.
Trener radzi: Naprawdę polecam to ćwiczenie, ponieważ uderza ono w dolną część pośladków, którą tak naprawdę ciężko jest ćwiczyć.

5. Wypychanie bioder na piłce lekarskiej…Stopień trudności: 
Ogólnie: Przez zmianę odległości piłki od pośladków możesz kontrolować którą część pośladków chcesz ćwiczyć. Dla zwiększenia intensywności na miednicy możesz położyć hantle lub talerz.
Przygotowanie: Połóż się na plecach na podłodze z ugiętymi kolanami i piętami opartymi o małą piłkę lekarską.
Do dzieła: Napnij brzuch i pośladki oraz mięśnie dwugłowe, by unieść biodra w górę. Przytrzymaj w górze przez chwilę, a następnie obniż biodra do wysokości około 10cm nad ziemią i powtórz.

6. Wyciskanie nóg na suwnicy w szerokim rozstawieniu stóp… Stopień trudności: 
Ogólnie: Szeroki rozstaw stóp przenosi intensywność tego ćwiczenia z mięśni czworogłowych ud na pośladki i mięśnie dwugłowe.
Przygotowanie: Leżąc na plecach na suwnicy pod kątem 45 stopni, umieść stopy wysoko na platformie tak, by tylko Twoje pięty spoczywały w jej narożnikach.
Do dzieła: Odblokuj obciążenie, a następnie ugnij kolana by obniżyć platformę w stronę klatki piersiowej. W najniższym punkcie zatrzymaj obciążenie, po czym wyciśnij je z powrotem w górę.