MOCNY TRENING POŚLADKÓW…

MOCNY TRENING POŚLADKÓW…

MOCNY TRENING POŚLADKÓW… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Każda kobieta pragnie mieć jędrne, uniesione, krągłe pośladki. Sześciopak na brzuchu jest super – lecz wiesz dobrze, że prawdziwy seksapil zaczyna się od kształtnego tyłka.
Uzyskanie go to już zupełnie inna sprawa, z racji faktu, że kobiety właśnie w okolicach pośladków mają tendencję do przechowywania największych ilości tkanki tłuszczowej. Na szczęście trenerzy Fitnow, pokażą Ci jak wyrzeźbić idealne pośladki za pomocą 10 ćwiczeń zaprojektowanych specjalnie, by poprawiać kształt pupy.

Porady Fitnow;
1. Jedz zdrowo: Pośladki są bardzo wrażliwe na wszelkie zaniedbania i oszustwa w diecie. Nie ważne czy chodzi o drobną przekąskę czy o jedzenie ze zbyt dużą zawartością sodu – wszystko widać po nich.
2. Izolacja pośladków: Poświęć jeden dzień treningowy jedynie na pośladki. Pomoże to w utrzymaniu ich w odpowiedniej formie i proporcjach.
3. Pracuj w skosie: Większość treningów kardio powinno odbywać się w płaszczyźnie skośnej. Użyj steppera, trenażerów łukowych, bieżni i otwartych przestrzeni do sprintów.
4. Wykorzystuj HIIT: Jeśli biegasz na bieżni skośnej, wykonywanie sprintu, a następnie truchtu zapewni uczucie palenia w pośladkach.

1. Martwy ciąg na jednej prostej nodze… Stopień trudności: 
Ogólnie: Kluczem do zaangażowania pośladków, zamiast mięśni dwugłowych ud, jest ich rozciągnięcie.
Przygotowanie: Stojąc ze stopami blisko siebie, trzymaj hantle w prawej dłoni nadchwytem, wyprostowanym ramieniem. Głowa wysoko w górę, plecy proste.
Do dzieła: Zegnij lekko prawe kolano i trzymając lewą nogę prostą, zegnij biodra obniżając tułów w przód, przy jednoczesnym unoszeniu lewej nogi w tył jako przeciwwagi, tak, by tułów z lewą nogą tworzyły linię prostą. Utrzymując spięte mięśnie brzucha, napnij prawy mięsień pośladkowy i dwugłowy, by unieść tułów z powrotem do pionu. Powtórz wybraną ilość powtórzeń przed zmianą nogi.
Trener radzi: Kobiety są bardziej elastyczne niż faceci, tak więc warto wykonywać to ćwiczenie stojąc na pudle, by zwiększyć zakres ruchu.

2. Boczne wskoki na pudło, z wykopem w tył… Stopień trudności: 
Ogólnie:
To ćwiczenie uderza zarówno w mięśnie przywodziciele i odwodziciele ud, a wykopy w tył angażują mięśnie pośladków. By dodać intensywności, użyj obciążenia na kostkach.
Przygotowanie: Stań po lewej stronie pudła.
Do dzieła: Wskocz w bok na pudło na prawą nogę, następnie napnij mięśnie brzucha i lewy mięsień pośladkowy wykonując wykop lewej nogi w tył. Przytrzymaj przez moment, a następnie rozluźnij mięśnie i zeskocz z pudła na lewą nogę, dokładając do niej prawą. Powtórz wybraną ilość powtórzeń, a następnie wykonuj to samo z drugiej strony.
Trener radzi: Uważaj, by nie odbijać się od ziemi ani od pudła. Izoluj napięcie mięśni pośladków i pamiętaj by nie używać mięśni łydek.