IDEALNY PROGRAM ZMIAN…

5 pytań kobiet rozpoczynających program utraty wagi...

poniedziałek, 14 Styczeń 2019


Czy o jakiejś konkretnej godzinie wieczorem, powinnam przestać jeść?W zasadzie, twoje ciało potrzebuje białek zanim pójdziesz spać. Zastanów się nad tym. Gdy śpisz, twoje ciało nie otrzymuje pożywienia przez około osiem godzin. W tym czasie, może uciec się do procesów katabolicznych. Inaczej mówiąc, ciało zacznie spalać tkankę mięśniową, myśląc, że przechodzisz w tryb głodówki.
Właśnie dlatego ważne jest, żeby dostarczyć wolno przyswajalne źródło białka, zanim pójdziemy spać. Pierś z kurczaka lub chuda ryba będą idealne. Jeśli wolisz shake, możesz spożyć odrobinę białka kazeinowego, który jest przyswajany wolniej niż odżywka z białka serwatkowego.
Staraj się zjeść ostatnie pożywienie nie później niż 2 godziny przed spaniem.Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać, żeby pozbyć się tłuszczu z konkretnego miejsca?Niestety, nie ma czegoś takiego jak redukcja tłuszczu z danego miejsca. Po prostu zdarza się tak, że w niektórych partiach ciała mamy więcej tłuszczu niż w innych. Gdy obniża się poziom tkanki tłuszczowej w ciele, obniża się on wszędzie równomiernie. Skoro w niektórych miejscach gromadzi się więcej tłuszczu, pozbędziemy się ich dopiero na samym końcu.
Nie ma więc znaczenia ile brzuszków zrobisz, nie pozbędziesz się wałeczków tłuszczu. Żeby się ich pozbyć, potrzebne jest połączenie ćwiczeń siłowych, ćwiczeń cardio i diety. Trening z obciążeniem będzie najbardziej pomocny, gdy chcesz zrzucić tłuszczyk.
Pamiętaj, że po utracie tłuszczu, skóra robi się obwisła, ponieważ była trochę naciągnięta. Zastąpienie tłuszczu tkanką mięśniową sprawi, że skóra będzie napięta i nada ci bardziej kształtny i jędrny wygląd. Kościste i sflaczałe ciało nie jest tak ładne jak odpowiednio zaokrąglone i szczupłe.
Trening z obciążeniem jest bardzo ważny, ponieważ im więcej mamy tkanki mięśniowej, tym więcej kalorii regularnie spalamy, by utrzymać tkankę mięśniową. Kluczem jest zrównoważenie diety, cardio i treningu z obciążeniem. Bez jednego z tych składników, efekt końcowy nie będzie tak dobry.