FEMME FATAL…

FEMME FATAL…

FEMME FATAL… 1550 650 FitNow - treningi personalne

By zobrazować różnicę, wróćmy na chwilę do facetów. Jak pewnie sami się domyślacie, myślę, że u mężczyzn sprawdza się coś zupełnie przeciwnego.
Co oznacza, że u nich wypady w przód są w porządku – z tych samych powodów. Wypady w przód są świetne dla rozwoju muskulatury wokół kolana, która wystaje spod szortów i wygląda imponująco. Mężczyźni zwykle pragną mieć mocne nogi i nieco mniej się tym martwią.
A teraz, ważna informacje – to NIE oznacza, że kobiety nie powinny wykonywać wypadów w przód.
Ważne jest, by stosować różnorodne ćwiczenia, a wykrok w przód to wspaniałe ćwiczenie. Trenowanie mięśni wokół kolana jest ważne, dopóki nie przesadzimy. Większość dobrych programów ma kilka serii wypadów w przód.

Mięśnie brzucha kontra korpus…Kolejnym obszarem, w którym powinien różnić się trening kobiet i mężczyzn jest środkowa część ciała. Niektóre ćwiczenia na mięśnie brzucha są lepsze od innych i wszyscy mamy swoje ulubione – nie proszę, żebyście z jakichkolwiek rezygnowali.
Zamiast zastanawiać się nad tym, które ćwiczenia wykonywać raczej porozmawiajmy o tym, jak je wykonywać. W tym przypadku mam na myśli obciążenie.
Przede wszystkim uważam, że poza drobnymi wyjątkami, kobiety nie powinny wykonywać ćwiczeń na mięśnie brzucha z obciążeniem – zwłaszcza o wysokim natężeniu.
Tak naprawdę zrobię krok naprzód i powiem, że kobiety ogólnie powinny unikać trenowania mięśni brzucha z wysokim natężeniem, a przynajmniej dynamicznych ruchów.
Jak w przypadku każdego mięśnia, jeśli poddasz mięsień prosty brzucha treningowi z dużym obciążeniem i/lub dużą intensywnością, spowodujesz ich wzrost – czyli twoje mięśnie brzucha staną się grubsze i bardziej rozwinięte.
Dla facetów to nie jest złe. Zestaw rozwiniętych mięśni sprawia, że wygląda się szczuplej, ponieważ mięśnie brzucha się lekko uwydatniają, nawet jeśli nie jest się napakowanym.
Dlaczego więc nie jest to dobre dla kobiet?
Ponieważ jest to możliwe jedynie przy 10% zawartości tłuszczu lub nawet mniejszej. Kobiety – nawet te szczupłe – praktycznie nigdy nie są aż tak szczupłe.
Grube i nadmiernie rozwinięte mięśnie to ogromny problem dla sylwetki kobiety. Jeśli kobieta jest bardzo szczupła, nie sprawi to dużej różnicy. Być może zobaczysz nawet więcej linii białek, która jest środkową linią twoich mięśni brzucha.
Można przedobrzyć, a w tym przypadku, przedobrzyć z rozwojem mięśni brzucha.
Morał tej historii jest taki, że grube mięśnie brzucha wyglądają dobrze JEDYNIE, jeśli masz mniej niż 14% tkanki tłuszczowej (mniej więcej), a to jest coś, co trudno utrzymać.
Kobietom odradzam wykonywanie ćwiczeń brzucha z obciążeniem. Dodatkowo wolę również nie wykonywać zbyt dużo dynamicznych ćwiczeń (ćwiczenia, które prowadzą cię przez cały zakres ruchów). Jasne, kilka serii brzuszków tygodniowo jest w porządku, być może nawet zyskasz coś dzięki nim. Jednak wolę się skupiać na ćwiczeniach stabilizacyjnych.
Stosuj te ćwiczenia jako główną część swojego treningu mięśni brzucha, a będziesz w stanie rozwinąć silny, szczupły, seksowny korpus, nie martwiąc się o nadmierny jego rozwój.

Rzeczy, które kobiety i mężczyźni powinni wykonywać tak samo..Kobiety i mężczyźni powinni trenować następujące mięśnie w taki sam sposób:

  • Plecy
  • Klatkę piersiową
  • Pośladki
  • Ramiona
  • Bicepsy (faceci zawsze będą wykonywać więcej ćwiczeń, ale to dlatego, że są facetami)
  • ‎Łydki

Mógłbym napisać więcej na ten temat, ale myślę, że to oczywiste, że seksowne plecy wyglądają świetnie w sukience, a wyrzeźbione ramiona są ostatnim krzykiem mody w Hollywood.
Uwaga – być może zauważyłeś, że nie umieściłem na liście tricepsów. To zdradliwe ćwiczenie tricepsów przez kobiety.
Podsumowanie;
Jak wspomniałem powyżej, uważam że uporaliśmy się już z fobiami dotyczącymi kobiet i treningu z obciążeniem… W końcu diabeł tkwi w szczegółach.