FEMME FATAL…

FEMME FATAL…

FEMME FATAL… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Cele treningowe….A oto cała prawda: Uważam, że WSZYSTKIE treningi powinny być zależne od celów i dlatego programy należy projektować pamiętając o tych celach. Mam na myśli to, że nie zalecałbym ludziom przemienienia fazy końcowej utraty tłuszczu na program nabierania masy – a nie macie pojęcia, jak często ludzie pytają mnie w jaki sposób to zrobić.
Odkąd rozpocząłem trenować innych w 2002 roku, pracowałem z klientami różnego typu, od młodzieży, która nigdy nie dotknęły obciążenia, po zawodowych sportowców i wszystkich innych znajdujących się pomiędzy tymi dwoma grupami. Gdy nabrałem doświadczenia i stałem się bardziej rozpoznawalny w tym fachu, klienci będący na wyższym stopniu wtajemniczenia zaczęli mnie szukać.
Jednak niezależnie od tego, w jakim miejscu spektrum wysportowania i doświadczenia się znajdowali, jedna rzecz nie uległa zmianie w ciągu ostatniej dekady: większość moich klientów stanowią kobiety. W zasadzie prawie 65%.
Nie jestem pewien dlaczego. Być może dlatego, że kobiety ogólnie częściej zatrudniają trenerów, a być może dlatego płeć piękna występuje w przewadze w bazie klientów praktycznie każdego trenera. Nie potrafię stwierdzić z całą pewnością dlaczego większość moich klientów to kobiety, ale mogę powiedzieć, że uważam się za eksperta w dziedzinie trenowania kobiet i – co prawdopodobnie ważniejsze – rozpoznaję i skupiam się na wielu obawach, które mają w związku z trenowaniem.
Właśnie tym zajmiemy sę dzisiaj… ale możliwe, że nie omówimy niektórych elementów, o których myślicie.

Pani Hulk… Muszę wierzyć w to, że większość czytelników jest świadoma, że kobiety nie stają się od razu „napakowane” od trenowania z obciążeniem. Wiem, że jesteście wystarczająco wyedukowane, żeby wiedzieć, że nie macie takiej samej fizjologii jak faceci, więc nie zamienicie się w panią Hulk. Nie chcę wierzyć w to, że osoby czytające uważają, że bycie „królową kardio” jest kluczem do zdobycia pożądanego ciała.
Te walki uważam już za wygrane i skończone i poza wzmianką powyżej, nie zamierzam się w nie zanadto zagłębiać. Omówimy kilka kwestii, które są ważne dla ludzi znających podstawy i którzy chcą wiedzieć jak trenować w związku z tym.

Czy kobiety powinny trenować inaczej niż mężczyźni?Na to pytanie odpowiedziałem już kilka tysięcy razy w ciągu mojej kariery i szczerze mówiąc, ostatnio słyszę je bardzo często.
Więc pozwólcie, że po prostu odpowiem na to pytanie i damy już temu spokój.
Prosta odpowiedź brzmi: „nie, nie potrzebują”. Ale nie jest ona zadowalająca, prawda?
Z pewnością jest to prawda w pełnym tego słowa znaczeniu, jednak proste odpowiedzi na skomplikowane pytania rzadko komu pomagają, więc musimy bliżej przyjrzeć się tej kwestii.
Bardziej właściwą odpowiedzią będzie: „Tak naprawdę to zależy”
Co prowadzi nas do sedna sprawy…