OSIEM ĆWICZEŃ, KTÓRE POMOGĄ CI STAĆ SIĘ MUSKULARNYM

OSIEM ĆWICZEŃ, KTÓRE POMOGĄ CI STAĆ SIĘ MUSKULARNYM

OSIEM ĆWICZEŃ, KTÓRE POMOGĄ CI STAĆ SIĘ MUSKULARNYM 1550 650 FitNow - treningi personalne

Martwy ciąg

Skoro przysiad jest królem, to martwy ciąg powinien być królową, chociaż w przypadku tych ćwiczeń obydwa tytuły królewskie można stosować naprzemiennie. Martwy ciąg skupia się nie tylko na plecach, ale również na całym korpusie, rekrutując i wzmacniając duże mięśnie znajdujące się w dolnej części ciała, od obręczy kończyny górnej aż do bioder i nóg, z naciskiem na pośladki, mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, biodra i mięśnie brzucha. Martwy ciąg wzmacnia i stabilizuje prostownik kręgosłupa oraz dolną część pleców – to bardzo ważne, ponieważ dolny odcinek pleców u większości osób jest słaby, co powoduje niestabilność, urazy i inne mechaniczne problemy.

W zależności od siły twoich przedramion oraz uchwytu, możesz stosować pasy, które pozwolą ci utrzymać sztangę, gdy zaczniesz podnosić większe obciążenia. W innym przypadku, możesz stosować kilka różnych uchwytów – obydwie ręce ustawione wierzchem do góry (nadchwyt) lub przechwyt (z jedną ręką odwróconą wierzchem do góry, a drugą do dołu).

Rwanie


Jeśli chodzi o zaangażowane mięśnie, rwanie jest podobne do martwego ciągu, lecz bez możliwości podnoszenia dużych obciążeń. Rwanie jest ćwiczeniem złożonym, które pracuje nad dolną częścią nóg, mięśniami dwugłowymi ud, pośladkami, górnym odcinkiem pleców i mięśniami ramion. Nie ma w tym nic zaskakującego, że ćwiczenia mocy są najbardziej efektywne i mimo, że rwanie jest trudnym ćwiczeniem, jeśli wykonuje się je poprawnie, może działać na twoją korzyść w walce o utratę tłuszczu.