OSIEM ĆWICZEŃ, KTÓRE POMOGĄ CI STAĆ SIĘ MUSKULARNYM

OSIEM ĆWICZEŃ, KTÓRE POMOGĄ CI STAĆ SIĘ MUSKULARNYM

OSIEM ĆWICZEŃ, KTÓRE POMOGĄ CI STAĆ SIĘ MUSKULARNYM 1550 650 FitNow - treningi personalne

Teraz potrzebujesz tylko odpowiedniego programu treningowego i zaczynamy.

Jak trenuje się dla utraty tłuszczu? Jakie są najlepsze ćwiczenia? W jaki sposób najlepiej dzielić trening? Ile kardio powinieneś wykonywać? Ile dni na odpoczynek powinieneś zaplanować?

Dostępne są różne i często sprzeczne informacje, ponieważ to co działa w przypadku jednej osoby, nie zawsze jest dobre dla drugiej. Skoro tak to wygląda to jak rozplanować sobie rutynę treningową jeśli każdy reaguje inaczej na różne programy treningowe?

Każdy ma swoją metodę trenowania dla utraty tłuszczu, ale istnieje kilka metod treningowych, technik i ćwiczeń, które efektywnie działają na wszystkich, niezależnie od tego kim jest dana osoba lub jaka jest jej historia treningowa. Trening oporowy jest istotną częścią trenowania dla utraty tłuszczu i jest jeszcze bardziej efektywny niż kardio. Tak naprawdę wcale nie musisz wykonywać ćwiczeń kardio, by stać się muskularnym.

Istnieje osiem ćwiczeń, które każdy powinien dołączyć do swojego programu treningu oporowego:
1. Przysiad
2. Martwy ciąg
3. Rwanie
4. Wyciskanie na ławce
5. Wiosło sztangą w opadzie tułowia – podchwytem
6. Podciąganie się na drążku
7. Wyciskanie w pionie
8. Pompki rzymskie na poręczach

KAŻDE z tych ćwiczeń jest ćwiczeniem złożonym i obejmuje kilka stawów, dzięki czemu twoje sesje treningowe będą tak efektywne i wydajne, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o utratę tłuszczu, ponieważ w tych ćwiczeniach biorą udział różne części ciała, łącznie z tymi, które nie mogą zostać tak samo zaangażowane podczas wykonywania ćwiczeń izolacyjnych. Paradoksalnie te ćwiczenia to te same ruchy, które pomagają budować masę mięśniową – jedyna różnica tkwi w ilości serii i powtórzeń oraz w czasie potrzebnym na regenerację pomiędzy seriami.

W tym artykule pokrótce omówimy każde z wymienionych ćwiczeń oraz podamy przykład dzielenia treningów zarówno dla początkujących, jak i dla osób doświadczonych.