NIEKONWENCJONALNY TRENING – BICEPSY…

NIEKONWENCJONALNY TRENING – BICEPSY…

NIEKONWENCJONALNY TRENING – BICEPSY… 300 457 FitNow - treningi personalne

Przykład: porównaj kąt tych dwóch ćwiczeń na bicepsy.
Wykonując uginanie przedramion z linką wyciągu dolnego (plecami do wyciągu), przedramię tworzy kąt 90 stopni z wektorem obciążenia w bardzo niskim momencie ruchu. Dzięki temu stymulowana jest dolna część bicepsów, które wspierają tutaj staw łokciowy.
Teraz przyjrzyjmy się uginaniu przedramion z linką wyciągu górnego. Zauważ, że kąt 90 stopni tworzony jest znacznie wyżej niż w przypadku pierwszym. Stymuluje on bardziej „szczyt” lub wyższą porcję bicepsów.
Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ możesz z niej skorzystać, by mądrzej wybierać ćwiczenia i zapewnić sobie lepszy, dobrze zaplanowany trening bicepsów. Pamiętaj, by wykorzystywać wiele różnych sposobów na zmianę punktu maksymalnego obciążenia i korzystać z ćwiczeń, które tworzą kąt 90 stopni w różnych momentach zakresu ruchu podczas wykonywania uginania przedramion.

Łap uchwyt w ten sposób, by mieć większe bicepsy!
Zajrzyj do atlasu anatomii a zobaczysz, że bicepsy są nie tylko zginaczami łokci, ale funkcjonują również jako rotatory przedramion. Więc najlepszym sposobem na budowanie większych bicepsów, poza tym, co wymieniłem już wcześniej, jest zarówno zginanie łokci jak i rotacja przedramion.
Oto dwa bardzo proste i niewiarygodnie efektywne sposoby na dokonanie tego:
1.Trzymanie hantli…
Zamiast chwytać hantle na środku, złap je nieco bardziej z boku. Chwyć po stronie kciuka z ręką ułożoną najdalej po tej stronie, jak to możliwe. Zmusi Cię to to zatrzymania rotacji przedramienia i będziesz używał bicepsów w większym stopniu podczas ich treningu.
2.Trzymanie linki…
Tą samą strategię można zastosować w przypadku ćwiczeń z linkami. Znajdź uchwyt linki w stylu PVC (piankowy) i przeciągnij na jedną stronę. Teraz złap uchwyt w taki sposób, by pasek zwrócony był w tą samą stronę co mały palec u ręki. To również spowoduje rozrost mięśni bicepsów, ponieważ dodasz w ten sposób opór do obracania nadgarstka podczas wykonywania uginania przedramion.
Wypróbuj obydwie nowe techniki chwytania. Obiecuję, że od razu po wypróbowaniu ich poczujesz, że twoje bicepsy są znacznie lepiej napompowane.

Trening… Gdy już się wypowiedziałem w kwestii niekonwencjonalnych metod, z których można korzystać podczas treningu bicepsów, porozmawiajmy o stosowaniu tych metod we wszechstronnym programie treningowym.
Trening #1
Ten trening oparty jest o koncept zmieniania kątków, który został opisany powyżej.
Zaczniemy trening od zaatakowania bicepsów ze skróconej (napiętej) pozycji, ponieważ właśnie w tej pozycji te mięśnie, jak i również inne, są najsłabsze. Będziemy przesuwać się do atakowania mięśni zbliżonych do pozycji wydłużonej. Inaczej mówiąc, gdy się zmęczysz, będziesz wykonywać ćwiczenia, które dadzą ci nieco mechanicznej przewagi.

1. Uginanie przedramion z linką wyciągu górnego

  • 2-3 serie x 8-12 powtórzeń, 60 sekund odpoczynku.

2. Uginanie przedramion z hantlami (chwyć hantle po boku, jak opisałem wcześniej)

  • 2-3 serie x 8-12 powtórzeń, 60 sekund odpoczynku

3. Uginanie przedramion z linką wyciągu dolnego (tyłem do wyciągu)

  • 2-3 serie x 8-12 powtórzeń, 60 sekund odpoczynku