NIEKONWENCJONALNY TRENING – BICEPSY…

NIEKONWENCJONALNY TRENING – BICEPSY…

NIEKONWENCJONALNY TRENING – BICEPSY… 300 457 FitNow - studio treningów

Ale co zrobić, gdy powtarzalne ćwiczenia przestają działać? By zmusić upartą część ciała do reakcji, trzeba czasem wybiec myślami poza codzienne plany treningowe i stać się bardziej kreatywnym. Poprosiliśmy więc o pomoc trenerów FitNOW, by zaproponowali nowe pomysły dotyczące treningów, które dostarczyłyby sportowcom nowych/większych mięśni.
W każdym treningu serii niekonwencjonalnych treningów będziemy przedstawiali wyzywające i efektywne treningi dla poszczególnych części ciała.
Ale na wypadek gdyby twój „system ostrzegania przed haczykami” się odezwał weź pod uwagę fakt, że mimo iż te treningi są nowe dla Ciebie, z pewnością nie są one nowe dla trenerów FitNOW. Każdy trening został przetestowany w Centrum Treningowym i Poradni Dietetycznej FitNow i dostał atest skuteczności od trenerów po klientów uwidaczniając ich rezultaty.
Zatem dowiedzmy się jak trenować bicepsy w niekonwencjonalnym stylu.

Ważne uwagi dotyczące treningu bicepsów… Zanim przejdę do specjalnego programu treningowego, chciałbym udzielić Wam kilku interesujących i pomocnych wskazówek na temat treningu bicepsów.
1.Nie trenujemy bicepsów tylko dla ich wyglądu!
Wielu trenerów sportowych uważa, że sposoby trenowania rąk nie są bardzo funkcjonalne i nie mają żadnego przełożenia na osiągnięcia w sporcie. Zupełnie się z nimi nie zgadzam!
Czy kiedykolwiek próbowałeś szybko biegać lub wysoko skakać z naciągniętym lub naderwanym bicepsem? Nie możesz, ponieważ bicepsy odgrywają funkcjonalną rolę w obu tych aktywnościach.
Najlepsi trenerzy sprintu powiedzą Wam, by trzymać łokcie zgięte pod kątem 90 stopni podczas biegania sprintem. Jak sądzicie? Jakie mięśnie są za to odpowiedzialne?
Dodatkowo, czy istnieje czynność bardziej funkcjonalna niż trzymanie czegoś przed sobą? To właśnie, moi przyjaciele, jest uginanie przedramion. Te przykłady dowodzą, że bicepsy są zaangażowane w wiele ważnych aspektów funkcji lekkoatletycznych.

2.Trening bicepsów dla zapasów i MMA…
Mówiąc prosto, specjalny trening bicepsów jest koniecznością dla WSZYSTKICH walczących i chwytających cokolwiek sportowców. Wszystko, poczynając od zakładania dźwigni, do próby wyprowadzenia mocnego ciosu – angażuje bicepsy i dlatego mięśnie te powinny być silne.

Wszystko zależy od kątów! Oto krótka lekcja biomechaniki, która pomoże Wam zaoszczędzić czas i wyciągnąć znacznie więcej z treningu bicepsów. Podczas wykonywania uginania przedramion w jakimkolwiek stylu, moment, w którym bicepsy są najbardziej obciążone (stymulowane) to moment zakresu ruchu, w którym przedramię jest ustawione pod kątem 90 stopni z wektorem obciążenia. Jeśli korzystasz z wolnych ciężarów, grawitacja jest twoim wektorem obciążenia. Więc moment maksymalnego obciążenia następuje, gdy łokcie osiągają 90 stopni w zgięciu i gdy przedramiona są równoległe do podłogi.
Jeśli wykonujesz uginanie przedramion przy użyciu linek wyciągu, sama linka jest wektorem obciążenia. Moment maksymalnego obciążenia bicepsów w tym wypadku następuje, gdy twoje przedramie tworzy kąt 90 stopni z linką.
Warto również zwrócić uwagą na fakt, że różne ćwiczenia będą miały inny kąt przełożenia maksymalnej siły w różnych momentach podczas wykonywania całego ruchu.