JAK SZYBKO PRZYPAKOWAĆ?

Zmaksymalizuj proces budowania mięśni...

wtorek, 5 Czerwiec 2018

Wskazówki dotyczące pakowania dla budowy mięśni… 1) Jedz odpowiednie ilości jedzenia. Przestań jeść jak kulturysta. Nie możesz zjeść wystarczająco? Spożywaj pokarmy oraz napoje bogate w kalorie. Unikaj niskiej ilości tłuszczu. Jedz żółtka jaj i pij pełnotłuste mleko. Dodawaj do potraw masło i oliwę z oliwek, ser i kwaśną śmietanę.
2) Przestań kontrolować proporcje. Po prostu jedz białka i kalorie. Węglowodany i tłuszcze same się sobą zajmą.
3) Jedz zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami i potrzebami! Jeśli jesteś głodny, jedz. Jeśli potrzebujesz dużego posiłku po treningu, jedz. Słuchaj własnego ciała. To znacznie lepszy wybór niż trzymanie się czyjegoś przypadkowego jadłospisu. Pod warunkiem że twój organizm mówi, że nie jesteś głodny – wtedy jedz więcej.
4) Wybierz dobry program. Wybierz plan treningowych z listą osiągnięć – takie plany stały się bardzo popularne i sprawdzają się wśród wielu osób. Wybierając sprawdzony plan będziesz wiedział, że jeśli coś jest nie tak, to jest to brak skupienia na postępach lub przyjmowanie zbyt małej ilości odpowiedniego jedzenia.
5) Przybieraj na wadze w odpowiednim tempie. Powinieneś starać się przybrać 0,75 – 1kg miesięcznie w ciągu pierwszego roku, 0,5 – 0,75kg na miesiąc w ciągu drugiego roku i 0,25 – 0,5kg na miesiąc w ciągu trzeciego roku.
Średnio. Zyskanie NIEWIELKIEJ ilości tłuszczu jest w porządku. Jeśli będziesz dobrze pakował, nie zamienisz się w zapaśnika sumo. Dobre pakowanie nie daje 20kg tłuszczu na rok. Jeśli zyskujesz tłuszcz zbyt szybko, zmniejsz ilość spożywanych kalorii o 300 dziennie i ponownie oceń skuteczność programu odżywiania.
6) Suplementy nie są złem wcielonym. Niektóre osoby podnoszące ciężary wrzucają wszystkie suplementy do jednego wora z nieskutecznymi produktami. To bezsensowne podejście i nikomu nie pomaga. Istnieje mnóstwo pomocnych suplementów, począwszy od kreatyny, poprzez środki zażywane przed treningiem, aż po te pomagające podczas snu. Nie bój się pytać i ignoruj generalizowanie. Zadaj pytanie dietetykowi dieta@fitnow.pl, pracujemy ze specjalistami w sprawach diety oraz suplementacji, odpowiedzą na konkretne pytania, udzielając odpowiedzi, sugerując produkty które działają… Centrum Treningów Personalnych i Poradnia Dietetyczna Fitnow
7) Skup się na jednym celu na raz. Dlaczego nie powinieneś spróbować zrzucić tłuszczu i zbudować mięśni jednocześnie? Dobre pytanie. Ponieważ w większości przypadków jest to niewydajne. Możesz zyskać nieco mięśni i stracić trochę tłuszczu lub jeśli jesteś młody i ciężko trenujesz możesz zyskać trochę więcej mięśni i pozbyć się tłuszczu, lecz nadal będziesz bardzo ograniczał swoje postępy.

Podsumowanie; Pakuj, pakuj, pakuj… Gdy ludzie zaczną pytać co jest twoim sekretem, może to oznaczać, że nadszedł czas na program redukcyjny. Do tego momentu, pakuj…