HIT YOUR PEAK!!!

HIT YOUR PEAK!!!

HIT YOUR PEAK!!! 1550 650 FitNow - treningi personalne

Od jakiegoś czasu regularnie kładziesz się pod sztangą, ale jesteś trochę zawiedziony – nie zbudowałeś odpowiedniego rozmiaru, ani nie osiągnąłeś sylwetki, którą tak bardzo pragniesz. Twoja klatka piersiowa mogłaby być szersza. Twoje plecy mogłyby być grubsze. Mógłbyś mieć lepiej podkreślone ramiona i ostrzej zarysowane bicepsy. Mój kolego, potrzebne ci są zmiany…
Treningi dla masy i siły mają wiele podobieństw, ale istnieje kilka szczególnych rzeczy, które możesz zrobić, by czerpać jak najwięcej korzyści z treningów na hipertrofię.
Wypróbuj osiem poniższych wskazówek, by zbudować mięśnie, zyskać kształt i masę…

1/ Superseria dla rozmiaru; By wykonać superserię, połącz w parę dwa ćwiczenia i wykonuj je na zmianę bez odpoczynku. Najlepiej ćwiczyć superserie na mięśnie antagonistyczne, jak bicepsy i tricepsy, albo mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud. Superserie są wspaniałe dla zwiększania rozmiaru mięśni, ponieważ maksymalnie pobudzają ilość uwalnianego testosteronu, który jest kluczowy w procesie ich budowy.
Superserie wpływają korzystnie na hipertrofię, bo jest to trening o większej intensywności. Twoje mięśnia muszą dostosować się do dodatkowych serii i małej ilości odpoczynku. Ponieważ pracują bardzo ciężko, muszą się przystosować, a adaptacja oznacza większy rozmiar.
Możesz stworzyć superserię z ćwiczeń złożonych, ale nie zawsze są one najlepsze jeśli chcesz mieć podkreślone mięśnie. Są dobre dla siły i masy, ale dla rzeźby ciała – stosuj ćwiczenia izolacyjne.

2/ Dodaj ruchy izolacyjne z dużą ilością powtórzeń; Kończenie treningu za pomocą ruchów izolacyjnych z dużą ilością powtórzeń, jak uginanie przedramion, prostowanie ramion z linką wyciągu, unoszenie ramion bokiem w górę z obciążeniem, prostowanie, czy uginanie nóg na maszynie – to świetny sposób na zwiększenie przepływu krwi w twoich mięśniach. Ta pompa da ci bardziej podkreślony wygląd podczas podnoszenia, ale również pozwoli na dostarczenie do mięśni składników odżywczych, które są konieczne w procesie ich budowania.
Wykonywanie dużej ilości powtórzeń powoduje uszczuplenie zapasów glikogenu podczas treningu. Twoje ciało będzie próbowało temu zapobiec, zwiększając ilość glikogenu przechowywanego w mięśniach. To z kolei pozwoli na ćwiczenie na wyższym poziomie podczas następnego treningu. W końcu będziesz zdolny do gromadzenia większej ilości glikogenu w mięśniach, co znów zwiększy rozmiar twoich mięśni.