ĆWICZENIA ZŁOŻONE DAJĄ ZŁOŻONE REZULTATY

ĆWICZENIA ZŁOŻONE DAJĄ ZŁOŻONE REZULTATY

ĆWICZENIA ZŁOŻONE DAJĄ ZŁOŻONE REZULTATY 1550 650 FitNow - treningi personalne

Masz mało czasu?
Większość ludzi, którzy nie trenują często twierdzi, że brak czasu jest powodem, dla którego nie mogą rozpocząć regularnego programu fitness. Czy przy prowadzeniu napiętego trybu życia nadal można znaleźć chwilę na dobry trening?

Odpowiedź brzmi: tak – wykonanie wyjątkowego treningu jest możliwe bez spędzania godzin na siłowni. Klucz tkwi w nauczeniu się sposobu w jaki tworzy się program oparty o ćwiczenia złożone. Pomogą ci one w czerpaniu największych korzyści z czasu spędzanego na siłowni, a także zapewnią odpowiednio mocny trening w krótkim czasie!

Ćwiczenia złożone kontra ćwiczenia izolacyjne…

Ćwiczenia można sklasyfikować jako złożone, czyli takie, które skupiają się na większej ilości grup mięśniowych niż jedna, albo ćwiczenia izolacyjne, które izolują daną grupę mięśniową, koncentrując się tylko na niej.

Jednak w przypadku treningów wydajnych czasowo, zaleca się ćwiczenia złożone, ponieważ 8-10 ćwiczeń może stymulować wszystkie główne mięśnie ciała i stworzyć największą zmianę składu ciała, w najkrótszym czasie. Dodatkową zaletą jest to, że ćwiczenia złożone pomagają rozwijać ciało proporcjonalnie.

Ćwiczenia złożone to ruchy, skupiające się na kilku stawach jednocześnie. Podczas ich wykonywania większa ilość mięśni jest rekrutowana i używana.

Na przykład; wyciskanie na ławce to ćwiczenie na wiele stawów, ponieważ staw ramienny i łokciowy pracują, by wykonać ruch. Podczas wyciskania na ławce pracuje również kilka innych grup mięśniowych, łącznie z mięśniami klatki piersiowej, barków i tricepsami.

Z drugiej strony, uginanie przedramion to ćwiczenie jednego stawu, ponieważ poruszany jest jedynie staw łokciowy. Uginanie przedramion pracuje tylko nad bicepsem i jest raczej ćwiczeniem izolacyjnym.

Jeśli szukasz dobrego treningu, który pozwoli ci pracować jednocześnie nad wieloma mięśniami, ćwiczenia złożone pomogą ci osiągnąć więcej w krótszym czasie. Pracując nad kilkoma grupami mięśniowymi jednocześnie, możesz wykonywać mniej ćwiczeń i zmniejszyć całkowitą ilość czasu spędzanego na siłowni.

Ćwiczenia złożone zwiększają siłę i rozmiar znacznie bardziej efektywnie niż ćwiczenia izolacyjne. Nie oznacza to, że ćwiczenie jednego stawu nie przynosi efektów. Izolacja pewnych mięśnie i grup mięśniowych odgrywa ważną rolę w fitnessie, zwłaszcza dla zaawansowanych siłaczy. Jednak jeśli twój grafik wymaga skrócenia czasu trenowania, ćwiczenia złożone są najlepszym sposobem.

Dodatkowo, są bardziej funkcjonalne, ponieważ praktycznie każdy ruch podczas wykonywania codziennych czynności, jak siadanie czy klękanie oraz w sportach, takich jak koszykówka czy piłka nożna, angażuje w ruch wiele stawów.