WINOGRONOWY SMOOTHIE Z BIAŁKIEM…

WINOGRONOWY SMOOTHIE Z BIAŁKIEM…

WINOGRONOWY SMOOTHIE Z BIAŁKIEM… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Winogrona mają wiele zalet. Jeśli zależy Wam na zdrowej diecie, tak samo jak na prawidłowym treningu, wypróbujcie to pyszne smoothie. Kupując winogrona starajcie się wybierać te ciemne – mają nawet 10 razy więcej prozdrowotnych składników w porównaniu do białych. Dodatek jagód o właściwościach upiększających i oleju lnianego, który usprawnia transport lipidów we krwi sprawia, że koktajl jeszcze lepiej wpływa na nasze ciało.

Odkwaszanie…Winogrona ciągle są poddawane przeróżnym badaniom. Oprócz dużej zawartości flawonoidów warto wiedzieć, że winogrona działają alkalizująco i przeciwdziałają zakwaszeniu organizmu. Ma to ogromne znaczenie podczas stosowania diet bogatobiałkowych. Dieta bogata w proteiny wpływa na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, pH ustroju staje się bardziej kwaśne, a w skrajnych przypadkach niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto regularnie sięgać po winogrona.

Docinanie…Świeże owoce mają łatwo przyswajalną glukozę i fruktozę, dzięki czemu stanowią szybką dawkę energii. W 100 g winogron jest 69 kcal, a ich indeks glikemiczny to IG = 45 i ze względu na ilość cukru diabetycy powinni go unikać. Osoby na dietach redukcyjnych mogą sobie pozwolić na te słodkie grona co jakiś czas, szczególnie te ciemne. Im ciemniejsza barwa skórki, tym więcej resweratrolu. Badania pokazały, że ta substancja stymuluje proces rozpadu tkanki tłuszczowej i poprawia insulinowrażliwość. Naturalny resweratrol może więc pomóc podczas docinania i ładowania węglowodanami.