WARTOŚCIOWA BABKA…

WARTOŚCIOWA BABKA…

WARTOŚCIOWA BABKA… 300 450 FitNow - treningi personalne

W naszych muffinkach nie znajdziesz nic zakazanego – wręcz przeciwnie. Maślanka to bardzo dobre źródło białka i wapnia. Oliwa z oliwek to bogactwo korzystnie wpływających na nasz organizm kwasów tłuszczowych. Łosoś poza białkiem dostarczy bezcennych kwasów Omega 3, których absolutnie nie powinno brakować w jadłospisie zwłaszcza osób aktywnych. Muffinki z łososiem i pesto są niezwykle aromatyczne i smaczne. Mogą być też dobrym pomysłem na „przemycenie” ryb do diety osób które za nimi nie przepadają – zwłaszcza dla dzieci.

Wędzony łosoś…Łosoś, niepotrzebnie okryty złą sławą, może być składnikiem zdrowej diety. Trzeba tylko zwracać uwagę na jego pochodzenie i zjadać go w rozsądnych ilościach. Dzikie łososie są pełne kwasów omega-3, które wpływają pozytywnie na układ nerwowy, krwionośny, wygląd włosów i skóry, odporność, insulinowrażliwość, stany zapalne i wiele, wiele innych.

Ogórki…Można już w sklepach znaleźć świeże ogórki. Askorbinaza znajdująca się w ogórkach to substancja niszcząca witaminę C (kwas askorbinowy). Można ją jednak przechytrzyć zakwaszając lekko ogórka, np. za pomocą octu, lub soku z cytryny, potem spokojnie można łączyć ogórka z pomidorami, papryką i innymi warzywami zachowując cenną witaminę C.