ŚWIĄTECZNE ŚNIEŻKI…

ŚWIĄTECZNE ŚNIEŻKI…

ŚWIĄTECZNE ŚNIEŻKI… 300 450 FitNow - treningi personalne

Świąteczna wersja śnieżek nadaje się wyłącznie na cheat day. Przygotujcie produkty najlepszej jakości, bo większość naturalnych produktów zawiera zdrowe właściwości, choć niektóre trzeba podawać w bardzo małych ilościach.

Masło…Masło jest eliminowane z diety przez większość osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, czy obawiających się o swoje zdrowie w przyszłości. Tłuszcz mleczny to najłatwiej strawny tłuszcz, bo ma najmniejsze cząsteczki. Masło jest ważne w diecie dzieci dla prawidłowego rozwoju. Poza tym zawiera witaminy A i D. Witamina A jest niezbędna do zachowania zdrowia oczu i utrzymania skóry w dobrej kondycji. Witamina D to mocne kości, prawidłowa przemiana materii i mała ilość tkanki tłuszczowej. Rozważcie zatem włączenie niewielkiej ilości masła do swojej diety.

Mąka…Gatunków mąk jest bardzo dużo. Można je stosować wg własnych upodobań, potrzeb lub potraw do których najbardziej pasują. Do wszelkiego rodzaju słodkich wypieków najczęściej stosuje się oczyszczone, białe mąki, które mają wysoki Indeks Glikemiczny, są pozbawione większości witamin i minerałów, zawieraj śladowe ilości błonnika. Chcąc zmniejszyć negatywne właściwości oczyszczonych mąk, można mieszać je z pełnoziarnistymi lub całkowicie zrezygnować z białych i używać wyłącznie mąki razowe.

Sól…Wszelkie dane wskazują, że ludzie znacznie przekraczają zalecane spożycie soli. Sól jest we wszystkich gotowych produktach, nawet jeśli tego nie wyczuwacie. Ale z drugiej strony sól jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania równowagi. Zawarty w soli sód odpowiada za prawidłowe nawodnienie organizmu, dlatego tak ważne jest uzupełniania wody z elektrolitami w czasie długiego i wyczerpującego wysiłku.

Kilka razy w roku i w niewielkich ilościach nawet pozycje z listy zakazanych produktów nie wpłyną negatywnie na zdrowie i sprawność. Trzeba jedynie zachować zdrowy rozsądek.