SMOOTHIE Z MANGO…

SMOOTHIE Z MANGO…

SMOOTHIE Z MANGO… 300 450 FitNow - treningi personalne

Boskie smoothie…Mango, w Indiach nazywane „owocem bogów”, jest uważane ze symbol Gandharwa. To nadnaturalne istoty, posłańcy bogów żywiących się zapachem drzew i kwiatów. Na szczęście Wy nie musicie najadać się samym aromatem mango, bo możecie się cieszyć smakiem tego egzotycznego owocu, a poniższe smoothie jest po prostu cudowne…

Źródło młodości…Mango to owoc młodości. Ma mnóstwo witaminy C, A, E i flawonoidów o właściwościach antyoksydacyjnych. Wszystkie przeciwutleniacze neutralizują aktywne formy tlenu. Wolne rodniki atakują nasze komórki i uszkadzają DNA, co wpływa na przyspieszenie procesów starzenia. Witaminy A i E nasze ciało może zmagazynować na później, ale za duża ilość tych witamin w diecie może wpłynąć szkodliwie na zdrowie. Bezpieczniej jest pić regularnie mangowe smoothie.

Pyszna ochrona…W ostatnich latach mango było obiektem wielu badań. Zauważono, że ten soczysty owoc zawiera pewne substancje wpływające na ochronę zdrowia. Naukowcy twierdzą, że mango działa skuteczniej na obniżenie cholesterolu we krwi niż leki na hipercholesterolemię. Korzyścią ze spożywania mango będzie zdrowszy układ sercowo-naczyniowy, prawidłowe ciśnienie krwi i ogólnie lepsze krążenie. Oczywiście mango nie może zastąpić leczenia, ale z pewnością pomoże unormować nieduże zaburzenia.

Naturalne lekarstwo…Szczególną uwagę przykówa lupeol. To substancja zawarta w mango i przebadana przez naukowców z University of Wisconsin. Udowodnili, że ten związek w warunkach laboratoryjnych zwalcza raka trzustki. Kolejne badania wykazały, że powoduje śmierć komórek nowotworu prostaty. Inni badacze odkryli, że związki zawarte w mango niszczą wyłącznie zmutowane komórki, zdrowe pozostawiając nietknięte. Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, więc zabierajcie się za pyszną profilaktykę.