SERNIK DLA AKTYWNYCH…

SERNIK DLA AKTYWNYCH…

SERNIK DLA AKTYWNYCH… 300 450 FitNow - treningi personalne

Cukry…Węglowodany proste są nam potrzebne zwłaszcza, gdy intensywnie trenujemy. Glukoza jest podstawowym paliwem niezbędnym do prawidłowej pracy układu nerwowego i mięśni. Nie sięgaj jednak po „pierwsze lepsze” słodycze. Przygotuj sernik daktylowy z dodatkiem migdałów, orzechów nerkowca i kiwi. Takie ciasto to smaczny i bardzo zdrowy deser oraz potężny zastrzyk energii w postaci łatwo-przyswajalnych węglowodanów i dobrej jakości tłuszczu.

Daktyle…Daktyle to idealne owoce dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Dostarczają łatwo-przyswajalnych węglowodanów, ale również chronią przed rozwojem miażdżycy, i dzięki wysokiej zawartości błonnika wspierają prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Warto podkreślić, że daktyle mają sporo potasu, dlatego powinny stanowić nieodłączny element diety osób z nadciśnieniem tętniczym. Daktyle to także źródło antyoksydantów i salicylanów. Te drugie działają na nasz organizm jak aspiryna – przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo.

Olej kokosowy…Do przygotowania ciasta wykorzystaliśmy olej kokosowy. Jest to rodzaj tłuszczu szczególnie przydatny w diecie osób aktywnych, z uwagi na zawartość w nim kwasów tłuszczowych MCT, które łatwo wchłaniają się z przewodu pokarmowego i szybko wykorzystywane są jako źródło energii.
Orzechy i migdały wzbogacają sernik w magnez, potas, fosfor, błonnik i inne cenne składniki. Oprócz kwasów tłuszczowych MCT w naszym cieście znajdziesz również niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe których źródłem są orzechy nerkowca.