SERNIK DLA AKTYWNYCH…

SERNIK DLA AKTYWNYCH…

SERNIK DLA AKTYWNYCH… 300 450 admin

Cukry…Węglowodany proste są nam potrzebne zwłaszcza, gdy intensywnie trenujemy. Glukoza jest podstawowym paliwem niezbędnym do prawidłowej pracy układu nerwowego i mięśni. Nie sięgaj jednak po „pierwsze lepsze” słodycze. Przygotuj sernik daktylowy z dodatkiem migdałów, orzechów nerkowca i kiwi. Takie ciasto to smaczny i bardzo zdrowy deser oraz potężny zastrzyk energii w postaci łatwo-przyswajalnych węglowodanów i dobrej jakości tłuszczu.

Daktyle…Daktyle to idealne owoce dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Dostarczają łatwo-przyswajalnych węglowodanów, ale również chronią przed rozwojem miażdżycy, i dzięki wysokiej zawartości błonnika wspierają prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Warto podkreślić, że daktyle mają sporo potasu, dlatego powinny stanowić nieodłączny element diety osób z nadciśnieniem tętniczym. Daktyle to także źródło antyoksydantów i salicylanów. Te drugie działają na nasz organizm jak aspiryna – przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo.

Olej kokosowy…Do przygotowania ciasta wykorzystaliśmy olej kokosowy. Jest to rodzaj tłuszczu szczególnie przydatny w diecie osób aktywnych, z uwagi na zawartość w nim kwasów tłuszczowych MCT, które łatwo wchłaniają się z przewodu pokarmowego i szybko wykorzystywane są jako źródło energii.
Orzechy i migdały wzbogacają sernik w magnez, potas, fosfor, błonnik i inne cenne składniki. Oprócz kwasów tłuszczowych MCT w naszym cieście znajdziesz również niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe których źródłem są orzechy nerkowca.