PIECZONY ŁOSOŚ Z POMIDORAMI…

PIECZONY ŁOSOŚ Z POMIDORAMI…

PIECZONY ŁOSOŚ Z POMIDORAMI… 300 479 FitNow - treningi personalne

Może dla niektórych łosoś nie jest idealną rybą na Wigilię, ale z drugiej strony może się nią stać. Mało kto ma czas, by oprawić, obrać i przygotować rybę. Ja osobiście tego nie lubię i cenię sobie wygodę, ale zawsze staram się dokonywać zdrowych wyborów. Poza tym, nie jestem fanem słodkowodnych karpi, które mają mniej zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 w porównaniu do ryb morskich.

Dlaczego łosoś?Łososie dzięki odpowiedniej proporcji między tłuszczami omega-3, a omega-6 uchodzą za najzdrowsze ryby. Jeśli obawiacie się jakości ich mięsa musicie pamiętać, że tradycyjne karpie dostępne w sklepach przed Wigilią pochodzą wyłącznie z hodowli i nie mamy wglądu do informacji, jaką paszą były karmione i co mogą w sobie gromadzić. Czy są bezpieczniejszym wyborem? Niekoniecznie. Poza tym, kupując filet łososia oszczędzicie dużo czasu.

Dlaczego tymianek?Tymianek to zioło o działaniu leczniczym. Łagodzi infekcje układu oddechowego i działa przeciwbakteryjnie. Podczas przedświątecznego szału bardzo łatwo o złapanie przeziębienia i lepiej zadbać o zdrowie. Poza tym, substancje zawarte w tymianku poprawiają pracę układu pokarmowego, leczą nieżyt żołądka i łagodzą podrażnienia jelit, które mogą się pojawić w przypadku wigilijnego obżarstwa.

Dlaczego pomidory?Podczas przedświątecznych przygotowań bardzo łatwo zapomnieć o porcji warzyw. Niby w typowych daniach znajduje się kapusta (ale kiszona), marchewka (ale bardzo dokładnie ugotowana i z wysokim IG), cebulka (ale smażona) i inne mocno przetworzone warzywa. Pomidory nie należą do wigilijnej tradycji, ale dzięki swoim właściwościom powinny znaleźć się na stole. Błonnik, zawarty również w pestkach, usprawni trawienie i spowoduje szybsze uczucie sytości, unikając przejedzenia. A antyoksydacyjny likopen zdecydowanie lepiej wchłania się na ciepło i z dodatkiem zdrowego tłuszczu.

Dlaczego to danie?Czas… Składając sobie Świąteczne życzenia, najczęściej pragniemy więcej wolnego czasu. Najłatwiej go zaoszczędzić wybierając proste, smaczne i zdrowe dania.