MUFFINKI MORNING GLORY…

MUFFINKI MORNING GLORY…

MUFFINKI MORNING GLORY… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Muffinki Morning Glory zostały okrzyknięte w 1991 roku jednym z 25 najlepszych przepisów poprzednich pięciu dekad. Oryginalny przepis został wielokrotnie modyfikowany, aby dziś trafić do Was w o wiele zdrowszej i smaczniejszej wersji. Dorzucenie kilku prozdrowotnych składników zmniejszy Wasze wyrzuty sumienia, a Morning Glory staną się ciekawym i pysznym pomysłem na lunch.

Żurawina…Żurawinę znamy z dobroczynnego wpływu na zdrowie. Wiele badań potwierdziło to, co od wieków głosiła medycyna ludowa. Głównie zaleca się ją na infekcję dróg moczowych i dzięki właściwościom antybakteryjnym pomaga też na choroby dziąseł i wrzody żołądka. Zawarte w żurawinie substancje zapobiegają osiadaniu bakterii na ściankach narządów. Flawonoidy, a dokładnie poliantocyjany, to silne antyoksydanty chroniące serce, bo zapobiegają utlenianiu cholesterolu. Żurawina rozszerza naczynia krwionośne poprawiając przepływ krwi. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia miażdżycy i powstawania zakrzepów. Jednocześnie poprawia wydolność w czasie treningów i przyspiesza dostarczenie tlenu do każdej komórki organizmu.

Siemię lniane…Nasiona lnu są znane przede wszystkim z działania osłaniającego na układ pokarmowy. Zawdzięczają to substancjom śluzowym, które nie tracą swoich właściwości i gdy docierają do jelita grubego utrudniają wchłanianie szkodliwych substancji. Siemię lniane jest zatem niezbędne w dzisiejszym przetworzonym i zanieczyszczonym świecie. Wybierając całe nasiona lnu dostarczymy organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminę E, minerały, lignany i fitoestrogeny – imponujący skład jak na tak malutkie nasionko. Jeśli trenujecie, Wasze zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest większe niż u przeciętnej osoby. Przeciwutleniacze, jak witamina E, pomagają zwalczyć stres oksydacyjny, a minerały jak magnez, żelazo czy cynk biorą udział w wielu isototnych porcesach, jak tworzenie erytrocytów, czy skurcze mięśni. Bez mikro- i makroelementów każdy kolejny trening to wielkie obciążenie dla organizmu i dłuższy czas regeneracji.