JAGODY ACAI W TOWARZYSTWIE…

JAGODY ACAI W TOWARZYSTWIE…

JAGODY ACAI W TOWARZYSTWIE… 300 450 FitNow - treningi personalne

Jagody acai… Wprawdzie nie należy ich traktować jak cudowny lek na utratę zbędnych kilogramów, a podobne właściwości do nich wykazują również inne owoce jagodowe, takie jak: maliny, jeżyny, truskawki, jagody, żurawina, jednak warto znać ich korzystne właściwości i traktować je jako dobrą alternatywę.
Wartości odżywcze jagód acai wynikają z warunków w jakich są uprawiane, a dokładniej na jednych z najżyźniejszych gleb na świecie (Ameryka Południowa). Jagody acai są naładowane antyoksydantami co powoduje, że ograniczają procesy starzenia się, wspierają odporność i usuwają z organizmu wolne rodniki. Acai są również źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin z grupy B.
Jagodę acai można spożywać w formie świeżych owoców jak i przetworów. W Polsce jagody acai można nabyć pod postacią soków, konfitur, herbat i suszu.
Proszek acai jest trochę cierpki i powoduje, że nasz deser czy koktajl stanie się trochę mniej standardowy, ale możliwości na wykorzystanie go do różnych potraw są nieograniczone.

Miód…Miód od wieków wykorzystywany jest do słodzenia i już Starożytni znali jego lecznicze właściwości. Miód działa antybakteryjnie, dlatego do dziś często jest wykorzystywany w lekach na przeziębienia. Warto zwrócić uwagę, że miód wzmacnia serce dzięki zawartej w nim acetylocholinie. Ta substancja wpływa na czynności związane z odpoczynkiem i regeneracją, uspokaja oddech i serce pracuje spokojniej. W konsekwencji, organizm jest zrelaksowany i poprawia się praca układu pokarmowego.

Orzechy…Zalety orzechów nie kończą się na bogatej zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych, które pomagają między innymi obniżyć poziom cholesterolu. Okazuje się bowiem, że dodatkowo chronią przed zawałem oraz cukrzycą typu 2, wspomagają utratę wagi i zmniejszają apetyt na węglowodany. Badania wskazują, że kalorie z orzechów nie zawsze powiązane są z wartością przyrostu masy ciała. Orzechy zapewniają dobre źródło białka dla wegetarian i bez problemu mogą konkurować z każdym mięsem… Orzechy powinny być częścią każdej zdrowej diety.