DOBRA RYBA – DORSZ… Świąteczna alternatywa

DOBRA RYBA – DORSZ… Świąteczna alternatywa

DOBRA RYBA – DORSZ… Świąteczna alternatywa 1550 650 FitNow - treningi personalne

Jeśli wydaje Ci się, że dania gotowane na parze są nudne i niesmaczne koniecznie wypróbuj nasz przepis, a na pewno zmienisz zdanie!

Dorsz… Dorsz to chuda i niskokaloryczna ryba o wysokiej zawartości białka. Spożycie około 100g dorsza pokrywa połowę dziennego zapotrzebowania na selen i około 30% przeciętnego zapotrzebowania na białko. Ponadto dorsz jest bardzo dobrym źródłem witaminy D3, której niedobory są często obserwowanym problemem w naszej populacji. Prezentowana potrawa doskonale sprawdzi się w diecie dzieci i osób starszych u których niedobory witaminy D3 są najczęstsze. Dodatkowo, ryba zwiera cenne kwasy tłuszczowe z rodziny Omega 3, które wzmocnią naszą odporność, poprawią koncentrację i regenerację po treningu.

Groszek zielony…Groszek nie musi być nudny, czy standardowo podany z marchewką. Zielony groszek to znienawidzone warzywo wśród dzieci, a jego zła sława, podobnie jak szpinaku, pochodzi z nieodpowiedniej obróbki kulinarnej. Zaletą zielonego groszku jest lekkostrawność. Groszek ze wszystkich roślin strączkowych trawi się najszybciej i nie powoduje żadnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych.
Groszek może łagodzić objawy menopauzy, a także zmniejszać ryzyko zachorowania na raka. Minerały w nim zawarte takie jak magnez, żelazo, wapń, kobalt czy fluor usprawniają pracę organizmu. Potas przeciwdziała udarowi mózgu, a razem z sodem dbają o równowagę kwasowo-zasadową.