BOMBA MOCY…

BOMBA MOCY…

BOMBA MOCY… 304 467 FitNow - treningi personalne

Kulki mocy zawdzięczają swoja nazwę wysokiej kaloryczności i zawartości cukrów prostych. To właśnie węglowodany dostarczają nam szybkiej dawki energii i zmęczenie jest mniej odczuwalne. Zamiast korzystać z pseudo-zdrowych batonów musli, przygotujcie własną wersję "energy balls".

Daktyle…Wiedzieliście, że zmiksowane daktyle można używać zamiast cukru? Są równie słodkie, ale oprócz węglowodanów prostych zawierają wiele innych składników. Witamina B1, B2, A, to tylko początek listy. Daktyle to także świetne źródło energii dla sportowców i aktywnych osób, gdy zapasy glikogenu zostały wyczerpane. Zawarty w tych słodkich owocach potas pomaga uzupełnić jego straty powstałe w czasie ćwiczeń oraz wpływa na uregulowanie ciśnienia krwi.

Żurawina…Żurawina to nie tylko zdrowy układ moczowy. Antybakteryjne i przeciwgrzybiczne substancje zawarte w żurawinie zapobiegają osadzaniu się bakterii na ściankach pęcherza i cewki moczowej, a także żołądka i jelit. W ten sposób zapobiega infekcji Helicobacter pylori. Te bakterie odpowiadają za wiele przypadków wrzodów żołądka i dwunastnicy, powodując dolegliwości bólowe. Inne związki znajdujące się w tych malutkich owocach zapobiegają chorobom układu krążenia. Żurawina wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, ułatwia przepływ krwi i poprawia transport tlenu do komórek. Lepiej natleniony organizm, to lepsza wytrzymałość.

Zarodki pszenne…Różnica między zwykłą, białą mąką, a mąką razową wydaje się oczywista. Ta pierwsza jest pozbawiona właściwie wszystkich witamin i minerałów, a ta druga ma ich bardzo dużo. Ale wiecie gdzie podziewają się te wszystkie zdrowe składniki z białej mąki? W zarodkach pszennych. W zarodkach znajduje się kilkadziesiąt razy więcej substancji odżywczych, niż w mące. Poza tym w tych małych, niepozornych płatkach jest bardzo dużo białka, które może być dobrą alternatywa dla wegetarian i wegan.