AMORE ITALIANO…

AMORE ITALIANO…

AMORE ITALIANO… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Kurczak Cacciatore to inaczej kurczak po myśliwsku. W kuchni włoskiej, oznacza to, że mięso jest jest duszone z pomidorami, cebulką i innymi dodatkami. Danie jest banalnie proste i nadaje się na lunch, obiad lub kolację. Poza tym zawiera najpopularniejsze elementy dań Italii.

Pomidory…Nie od dziś wiadomo, że pomidory to bardzo zdrowe warzywa. Zawarte w nich substancje chronią nasze zdrowie. Badania wykazały, że regularnie spożywanie pomidorów przez panów zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty o prawie 40%. To wszystko za sprawą likopenu, który lepiej wchłania się po podgrzaniu i w towarzystwie tłuszczów. Dlatego dużo więcej tej substancji dostarczymy sobie właśnie z duszonych sosów pomidorowych, niż z sałatki Caprese.

Bazylia…Podstawowym ziołem kuchni włoskiej jest bazylia. To powszechnie używane zioło nie tylko nadaje potrawom niesamowity smak i aromat, ale po kryjomu wspomaga pracę naszego organizmu. Zawarte w niej substancje wpływają korzystnie na układ trawienny. Pobudzają wydzielanie soków żołądkowych i zapobiegają kurczom żołądka. Takie działanie zmniejsza wzdęcia i niestrawność. Poza tym, bazylia ułatwia wchłanianie innych składników odżywczych.

Oliwa z oliwek…Wszyscy pewnie słyszeli o właściwościach oliwy. Jej skład kwasów tłuszczowych zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, chorobę wieńcową i nadciśnienie. Właśnie z powodu takiego działania, oliwa i dieta śródziemnomorska przez lata były uważane za najlepsze. W najnowszym rankingu diet na pierwszym miejscu plasuje się dieta DASH, która również zawiera w sobie duże ilości tego roślinnego tłuszczu. A to dlatego, że oliwa z oliwek ma w sobie mnóstwo witamin i innych składników prozdrowotnych.