MOTYWACJA I PSYCHOLOGIA PLANU DIETETYCZNEGO.

MOTYWACJA I PSYCHOLOGIA PLANU DIETETYCZNEGO.

MOTYWACJA I PSYCHOLOGIA PLANU DIETETYCZNEGO. 1530 650 FitNow - treningi personalne

Prawidłowa dieta powinna być możliwie jak najlepiej dopasowana do naszego stylu życia, upodobań smaku oraz przede wszystkim stanu NASZEGO ZDROWIA. Nie oszukuj się jednak, że nowa dieta będzie podobna do tej, która sprawiła, że masz nadwagę.
Odchudzanie to droga pełna wyrzeczeń. Wymaga pełnego zaangażowania i silnej motywacji. Po kolei będziesz zmuszony zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, zwiększyć aktywność ruchową i najważniejsze – polubić te zmiany. Czy nie lepiej przypiąć ciężar do ćwiczeń na sesję treningową zamiast nosić go 24 godziny na dobę?
Osoby, które fachowo zajmują się odchudzaniem wiedzą, że dieta nie musi stać się drogą przez mękę. To nie rewolucja da najlepsze rezultaty, ale metoda małych kroków.
Najczęstszym problemem podczas odchudzania są chwile słabości. Niestety w wielu przypadkach prowadzą do rezygnacji z założeń diety i powrótu do starych, złych nawyków żywieniowych.

 Jak sobie z tym poradzić ? Po pierwsze warto uwierzyć w to, że zjedzenie batonika nie zaprzepaszcza ostatecznie szansy na piękną sylwetkę. Żywieniowe grzechy zdarzają się każdemu. Czasami słodkie, czasami słone. Jeśli w trakcie diety odchudzającej zjemy więcej kalorii warto zwiększyć ilość ćwiczeń na siłowni, pójść na spacer, basen….. itp. Być może nie spalimy całej tej grzesznej przyjemności, ale na pewno sprawimy, że w całodniowym bilansie ilość energii przekroczy w niewielkim stopniu założony limit, poza tym nasz tak zwany „moralniak” się skurczy. Musimy nauczyć się sobie wybaczać, a nie poddawać się po jednym małym grzeszku !!!
Po drugie należy wiedzieć, że korzyści płynące ze zdrowego odżywiania należy rozpatrywać w dosyć długofalowej perspektywie. Żywienie ma bezpośredni wpływ na stan naszego zdrowia. Wybór prawidłowych nawyków żywieniowych to nie tylko i wyłącznie chęć posiadania szczupłej sylwetki, ale powinno to stanowić naszą „inwestycje” w zdrowie i stać się częścią naszego stylu życia. Korzyści płynące z prawidłowej diety czasami poprzetykanej drobnymi odstępstwami są zdecydowanie większe, aniżeli konsekwencje poważnych błędów żywieniowych popełnianych przez długi czas.