JESTEŚ TYM CO JESZ!

JESTEŚ TYM CO JESZ!

JESTEŚ TYM CO JESZ! 300 468 FitNow - treningi personalne

Chociaż jest to wyraźnie popularne zdanie w związku z dietetyką, co oznacza dla Ciebie? Co tak naprawdę zawiera się w pojęciach „zdrowa żywność” i „styl życia”?
Bez wchodzenia zbytnio w szczegóły, twoje ciało jest jak wielki worek wodnistych chemikaliów. Wiem, że rodzice mówili ci, że jesteś wyjątkowy, lecz w rzeczywistości wszyscy mam te same biologiczne i chemiczne cechy. Oznacza to, że ja, ty, czy David Beckham jesteśmy z reguły tacy sami, jeśli pominąć wygląd zewnętrzny.

Jesteś tym, co jesz… Gdy jesz, twój system trawienny rozkłada żywność na składniki chemiczne, które następnie wykorzystuje. Substancje te zużywa jako energię do wielu funkcji biologicznych oraz jako budulec mięśni, kości, tłuszczu i skóry. Jedzenie, które spożywasz dosłownie staje się częścią Ciebie na poziomie komórkowym. Teraz wiesz, co tak naprawdę oznacza „jesteś tym co jesz”.
Zatem, jeśli spożywasz dużo zdrowej żywności, pełnej składników odżywczych, pozbawionej zanieczyszczeń, cukrów prostych i innych obrzydliwości, będziesz dostarczać sobie wszystko, czego potrzebujesz, by dobrze funkcjonować. Dzięki tej strategii unikniesz zaśmiecenia swojego ciała, ponieważ jak już wiemy, wszystko co jesz, staje się częścią Ciebie. Jeśli będziesz spożywać jedzenie niskiej jakości, dość oczywiste jest, czym się staniesz.
Ciekawy precedns miał miejsce niedawno w Holandii, gdzie rozważano wprowadzenie podatku od pokarmów spożywczych zawierających dużą ilość tłuszczów nasyconych.
Choć tak skrajne stanowisko w sprawie żywienia i zdrowia powinno być popierane, nie zmienia to sytuacji rzeczywistych winowajców kiepskiego stanu zdrowia i szerzącej się otyłości wśród populacji: cukrami prostymi, tłuszczami trans, fast foodami i siedzącym trybem życia.