JAK ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY?

8 przydatnych wskazówek...

środa, 30 Maj 2018

1. Każdy posiłek buduj na bazie chudego białka To przyspieszy twój metabolizm i dostarczy niezbędnych aminokwasów, które pomogą ci zachować masę mięśniową, gdy ograniczasz kalorie.

2. Jedz dużo warzyw włóknistych Są naprawdę sycące, a nie dostarczają zbyt wielu kalorii. Sałata, kapusta, brokuły, brukselka, kalafior, cukinia czy grzyby to doskonały wybór.

3. Spożywaj węglowodany skrobiowe, takie jak ciemny ryż, słodkie ziemniaki, pełnoziarnisty makaron, itp. tylko po treninguIdealne dla podniesienia poziomu glukozy we krwi, a co za tym idzie poziomu insuliny, która jest niezbędna do transportu składników odżywczych do komórek mięśniowych i przyspieszenia procesu regeneracji po wysiłku. Insulina jednak hamuje spalanie tłuszczu, dlatego optymalizuj jej poziom jedząc w ciągu pierwszych 60-120 minut po treningu.

4. Jedz dużo zdrowych tłuszczów Szczególnie kwasów tłuszczowych omega-3. Oprócz tego, że działają one przeciwzapalnie, wspierają również spalanie tkanki tłuszczowej. Potrzebujesz tłuszczu, by spalać tłuszcz – szalone, ale prawdziwe!

5. Nie wypijaj kalorii Słodkie napoje nie są rejestrowane w ośrodkach głodu w mózgu, w przeciwieństwie do posiłków stałych. Spożycie ogromnej ilości kalorii w postaci płynnej i pozostanie wciąż głodnym wcale nie jest trudne. Woda jest najlepszym co możesz pić podczas programu utraty tłuszczu.

6. Zbuduj więcej mięśni Trening siłowy buduje większe mięśnie, a mięśnie to najaktywniejsza metabolicznie tkanka w ludzkim organiźmie. Oznacza to, że im więcej masy mięśniowej posiadasz, tym więcej kalorii potrzebujesz. Jeden kilogram mięśni wymaga około 90 dodatkowych kalorii dziennie. Również strategicznie rozplanowany trening siłowy, zapobiega utracie mięśni, w przeciwieństwie do długiego kardio.

7. Wykonuj trening interwałowy Podczas gdy wolny, długi trening kardio może spalać tłuszcz, robi to także w zastraszająco wolnym tempie. Trening interwałowy: okresy ciężkiej pracy przeplatane krótkimi odpoczynkami, produkują dużo kwasu mlekowego. Kwas mlekowy, mówiąc najprościej, wymaga od organizmu sporo energii, by zostać usuniętym z systemu. Oznacza to, że tempo metabolizmu podniesione jest nawet przez kilka godzin po treningu interwałowym (EPOC).

8. Stosuj mądrą suplementację Istnieje wiele suplementów i innych substancji, które mogą być korzystne w twoim dążeniu do utraty tłuszczu. Nasze propozycje to ekstrakt z zielonej herbaty, kofeina, cynamon, chili i wyciąg z kory białej wierzby. Substancje te dodają energii na treningach, przyspieszają metabolizm, zwiększają wrażliwość na insulinę oraz zmniejszają apetyt. Chociaż nie są złotym środkiem, by szybciej stracić tłuszcz, mogą dać ci nad nim znaczną przewagę.

Wniosek… Zapomnij zatem o dietach restrykcyjnych i cudownych planach dietetycznych, które obiecują niesamowite rezultaty w krótkim czasie, a w rzeczywistości mogą ci nawet zaszkodzić. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a znajdziesz się na najlepszej drodze do stałej, konsekwentnej utraty tkanki tłuszczowej, oraz utrzymania jej na niskim poziomie na stałe.