CZY ORZECHY SĄ DOBRĄ PRZEKĄSKĄ?

Dokonaj dobrego wyboru...

piątek, 6 Kwiecień 2018


Orzechy brazylijskie… Możliwe, że tych orzechów nigdy nie próbowaliście. To jeden z większych rodzajów – mięsisty kąsek pełen selenu. Ten wartościowy składnik odżywczy potrzebny jest ludzkiemu ciału w niewielkich ilościach, a pozyskać go można jedynie z pożywienia. Selen to potężny antyoksydant, który zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i wspiera funkcjonowanie tarczycy.


Orzechy nerkowca… Smaczniejsze i zdrowsze niż fistaszki. Orzechy nerkowca są bogate w cynk i żelazo. Cynk jest bardzo ważny dla układu odpornościowego i rozrodczego. Połączenie cynku i magnezu, również znajdującego się w orzechach nerkowca, jest popularne w suplementach, których zadaniem jest ułatwianie zasypiania. Świetnie smakują delikatnie uprażone na płycie pieca.


Pistacje… Niezwykle pyszna przekąska. Pistacje zawierają mnóstwo antyoksydantów i duże ilości witaminy B6. Są również orzechami przyjaznymi diecie, ponieważ zawierają mało kalorii. Samo obieranie ich z łupinek spowolni prędkość pochłaniania niepożądanych ilości.


Nie przesadź!!! Orzechy są dobrym wyborem ze względu na zawartość bogatych składników odżywczych. Znajdują się w nich średnie ilości białek i są przyjazne osobom na diecie niskowęglowodanowej. Z drugiej strony niestety są bardzo kaloryczne. To, że są zdrowe nie oznacza, że możesz zjeść całe opakowanie. Garść orzechów raz na jakiś czas będzie stanowić idealną, odżywczą przekąskę.
Jeśli chcesz przypakować mięśnie, orzechy mogą być wartościowym sprzymierzeńcem, ponieważ zawierają dużo kalorii. Postaraj się dodawać trochę orzechów do posiłków.