7 PRODUKTÓW, KTÓRE MOGĄ ZRUJNOWAĆ TRENING!!!

Uniknij dyskomfortu...

czwartek, 28 Czerwiec 2018


Napoje energetyczne…

Mimo, że większość napojów energetycznych jest reklamowana jako Super – Fit, niestety prawda jest inna. Produkty tego typu są przepełnione cukrem, lub jeszcze gorzej, sztucznymi słodzikami, które mogłyby utrudniać trening.
Szczególnie nie polecamy picia sztucznie słodzonych napojów przed treningiem. Jak dowiedziono sztuczne słodziki zakłócają funkcjonowanie pożytecznych bakterii w jelitach, a optymalne trawienie i wchłanianie składników odżywczych zaczyna się od zdrowego jelita.


Orzechy…

Pomimo faktu, że orzechy stanowią świetną przekąskę (i mogą pomóc w utracie wagi) to jednak większość z nich jest prażona i mocno solona. Niestety słone pokarmy mogą zakłócić delikatną równowagę płynów wymaganą do wykonania optymalnych treningów.
Generalnie należy unikać wszelkich produktów z dużą zawartością sodu. Używanie niewielkiej ilości soli morskiej jest wskazane, ale takie środki spożywcze jak: suszona wołowina, solone i prażone orzechy, chipsy etc, powinny być wykluczone z diety każdego spotowca…


Awokado…

Należy unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczu (nawet tej z dobrym rodzajem tłuszczów jednonienasyconych) jak awokado tuż przed rozpoczęciem ćwiczeń. Tłuszcze są bardzo ważne w diecie i powinny być spożywane w innych odstępach czasu w ciągu dnia, ale lepiej postarać się ograniczyć ich spożycie na dwie godziny przed i po treningu.
Pokarmy z dużą ilością tłuszczu lub błonnika mogą być trudno i wolno trawione, a w konsekwencji pozostają w żołądku przez długi czas powodowując skurcze i uczuciwe dyskomfortu.

Podsumowanie…

Posiłki spożywane zarówno przed jak i po treningu powinny być przemyślane… Jeśli chcesz zadbać o właściwe uzupełnienie spalonych kalorii, musisz wykluczyć pewne pokarmy z kilku powodów. Podczas ćwiczeń, organizm wykorzystuje cały glikogen znajdujący się w mięśniach. Glikogen to paliwo produkowane w organizmie po wcześniejszym spożyciu węglowodanów, które dają energię. Po treningu, mamy nie tylko niski poziom glikogenu, ale nasze mięśnie są również poważnie uszkodzone. Na szczęście, to co skonsumujemy może pomóc odzyskać nam zapasy glikogenu i wzmocni na nowo mięśnie (zdecyduj się zatem na białko i węglowodany proste)…