7 PRODUKTÓW, KTÓRE MOGĄ ZRUJNOWAĆ TRENING!!!

7 PRODUKTÓW, KTÓRE MOGĄ ZRUJNOWAĆ TRENING!!!

7 PRODUKTÓW, KTÓRE MOGĄ ZRUJNOWAĆ TRENING!!! 1550 650 admin

 

Nasiona lnu…

Oczywiście nasiona lnu są generalnie dobre dla ciała (i utraty ekstra kilogramów), ale są pełne błonnika, który mógłby utrudniać twoje wysiłki na treningu, powodując gazy i / lub wzdęcia. Należy ograniczyć ilość błonnika na 2 godziny przed i po treningu (może opóźnić wchłanianie białka i węglowodanów). Oprócz nasion lnu, lepiej unikać również suplementów błonnika, otrębów i pieczywa bogatego w błonnik. W tym czasie (przed i po treningu) najlepiej  zdecydować się na mieszankę białka i węglowodanów.


Żele energetyczne…

Myślisz, że żel energetyczny to świetny sposób, by przygotować się do treningu? Pomyśl jeszcze raz! Jeśli nie jesteś zawodowym atletą (czyli nie trenujesz intensywnie co najmniej 90 minut dziennie), są szanse, że nie potrzebujesz tych żelowych cudów. Zawarta w nich ilość cukru może niepotrzebnie podnieść poziom insuliny i doprowadzić do zaburzenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego twojego organizmu.


Hummus…

Nie zrozumcie nas źle, kochamy zdrowy hummus, tak samo jak ty, ale może chcesz pozostać z dala od niego tuż przed treningiem. Żywność na bazie roślin strączkowych (takich jak hummus) jest bogata w trudne do trawienia węglowodany, które mogą powodować nieprzyjemne wzdęcia i gazy…


Nabiał…

Podczas gdy, niskotłuszczowy nabiał może być częścią zdrowej diety, spożywanie go przed treningiem może spowolnić twoją pracę na siłowni. Większość sportowców ma problemy po spożyciu produktów nabiałowych na 2 godziny przed i po treningu. Lepiej ograniczyć produkty mleczne, jeśli czujesz się po nich ciężko, masz zgagę lub towarzyszy ci zbyt często odbijanie.