10 SPOSOBÓW, BY SCHUDNĄĆ BEZ DIETY…

Małe sztuczki...

wtorek, 15 Październik 2019

Utrata masy ciała pochłania wiele wysiłku, hektolitry potu i dyscypliny. Jeśli nie przemawia do Ciebie bieganie na bieżni, czy skrupulatne liczenie kalorii - istnieje kilka prostych zasad, które pomogą Ci zrzucić kilka kilogramów. Wypróbuj 10 małych sztuczek, by rozpocząć zdrowe zmiany gdyż drogę do wymarzonych celów prawie zawsze zaczynamy małymi kroczkami.

1. Rozpocznij dzień od szklanki wody.

Do wody dodaj plasterek cytryny, pomarańczy, miętę lub starty imbir. Pozwoli to rozbudzić metabolizm i poprawi trawienie w ciągu całego dnia…

2. Dokonuj prostych zamian.

Wybieraj sos vinaigrette z dodatkiem ulubionych ziół, zamiast dressingów na bazie majonezu. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 80 kcal, które w rzeczywistości są zbędne.

3. Sięgnij po kawałek gorzkiej czekolady.

Zamiast jeść ciasteczka, zaspokój swój głód na słodycze kawałkiem gorzkiej czekolady. Przez kilka pierwszych razy nie będzie to satysfakcjonujące zaspokojenie słodkiej chętki, ale stopniowo pozbędziesz się uzależnienia od cukru. Później będziesz sobie wdzięczny za oszczędzanie kalorii dzięki tej zdrowej i wytwornej przekąsce.

4. Sumiennie kontroluj wielkość porcji. 

Jeśli chcesz schudnąć, musisz przywyknąć do odpowiednich wielkości każdego posiłku. Zmierz dłonią ilość przekąski zamiast pochłaniać całą paczkę. Używaj mniejszych talerzy, by optycznie wydawały się pełniejsze i zawsze chowaj resztki, by nie kusiło Cię podjadanie.


5. Więcej się ruszaj.

Nawet jeśli nie jesteś nastawiony na poświęcenie dużej części dnia na regularne treningi, możesz zwiększyć spalanie tłuszczu przez zwiększenie aktywności w ciągu dnia. Podczas przerwy pospaceruj chwilkę po biurze, używaj schodów zamiast jeździć windą lub zaparkuj dalej niż normalnie, by spalić ekstra kalorie.