ZASKAKUJĄCY WPŁYW WEGANIZMU NA CERĘ…

6 sposobów na poprawę wyglądu...

czwartek, 24 Październik 2019

Kondycja naszej skóry w dużej mierze zależy od odżywiania, a bycie weganinem nie koniecznie wpływa pozytywnie na naszą cerę. Często spotyka się dwudziesto kilko letnie weganki pozbawione elastyczności skóry. Brakuje im "wiązania", by utrzymać napiętą skórę, gdyż niezbilansowana dieta może być uboga w pełnowartościowe białka.

W salonach SPA można zobaczyć wiele pięknych kobiet czekających na kolejne zabiegi pielęgnacyjne skóry i ciała. Niektóre z nich potrzebują więcej pomocy niż inne, ale nie z powodu, o którym pomyśleliście. Zapomnijmy o wieku, genach i stresie. Kondycja naszej skóry często zależy od żywienia. Bycie weganinem może postarzać. Często spotyka się dwudziesto-kilka letnie weganki pozbawione elastyczności skóry. Brakuje im „wiązania”, by utrzymać napięta skórę, bo niezbilansowana dieta zawiera za mało pełnowartościowego białka.

Włókna utrzymujące jędrność skóry to kolagen i elastyna, które są zbudowane z białka. Dlatego po nierozważnym wyeliminowaniu z diety jajek, ryb i mięsa można zauważyć niedobory protein w wyglądzie twarzy. Wiele osób rezygnuje z produktów pochodzenia zwierzęcego z nadzieją na poprawę zdrowia, ale trzeba wiedzieć jak jeść prawidłowo, by rzeczywiście weganizm był dobry. Deficyt składników mineralnych może powodować trądzik, a brak niezbędnych kwasów tłuszczowych i witamin z grupy B sprawi, że skóra stanie się szara i zmęczona. Zaangażowani i rozsądni weganie mogą pochwalić się promienną cerą. Dowiedz się jak i dołącz do nich…