16 NARZĘDZI ROWEROWYCH, KTÓRE KAŻDY ROWERZYSTA POWINIEN MIEĆ

16 NARZĘDZI ROWEROWYCH, KTÓRE KAŻDY ROWERZYSTA POWINIEN MIEĆ

16 NARZĘDZI ROWEROWYCH, KTÓRE KAŻDY ROWERZYSTA POWINIEN MIEĆ 1550 650 FitNow - treningi personalne


5. Skuwacz łańcucha To narzędzie występuje w wielu odmianach – od kompaktowych, tanich modeli, które po prostu wykonują swoją robotę, po wspaniałe dzieła sztuki, które sprawiają, że każda wymiana łańcucha jest jak święty rytuał. Dla 10-biegowej przerzutki, Shimano TL-CN32 z oszałamiającymi drewnianymi uchwytami, może być najlepszym narzędziem na rynku. Natomiast dla 11-biegowej przerzutki najlepsze będzie precyzyjne, eleganckie i funkcjonalne narzędzie fimry Campagnolo – UN-CT300.

6. Klucz francuski o rozmiarach 8, 9 i 10 mm Akcesoria takie jak zębatka i błotniki często wypełnione są małymi nakrętkami i śrubami. Klucze francuskie Snap-on słyną ze swojej jakości i wytrzymałości. W tych rozmiarach nie są dużo droższe od tych znajdujących się w lokalnych sklepach. Kup najlepsze i miej już z tym spokój.

7. Łyżka do opon Mam opony Mavic więc zmieniam opony przy pomocy łyżki Mavic. Nawet jeśli nie masz opon tej firmy, szerokie, płaskie ostrze oraz solidna plastikowa obudowa sprawiają, że ta łyżka jest przyjazna dla opon i dla obręczy. Dobrze działa również na opony trudne do zdjęcia.

8. Sekator Sekator Felco C-7 był pierwszym narzędziem rowerowym, które kupiłem do mojej skrzynki ponad 20 lat temu i do dzisiaj z niego korzystam. Znam mechaników, którzy używali swoich jeszcze dłużej. Oczywiście, jest drogi, ale z taką długowiecznością nie można się spierać.

9. Małe nożyczki Wielu profesjonalistów kocha nożyczki Fiskars 5-inch Micro-Tip (17$). Wygodnie przycina się nimi owijkę na kierownicę oraz przecina taśmę winylową. Będziesz wiedział, gdzie są następnym razem, gdy będziesz musiał wydostać nowy gadżet z foli bąbelkowej.

10. Klucze sześciokątne Jeśli chodzi o narzędzia niezbędne każdemu rowerzyście, jest to pierwszy i najbardziej oczywisty wybór. (Wielu ludzi korzysta po prostu z nazwy marki – Allen). Producenci narzędzi rowerowych tworzą specjalne zestawy, ale dobrej jakości klucze ze zwykłego sklepu z narzędziami też będą dobre. Bondhus to popularna marka, znana z zaokrąglonych końcówek, które ułatwiają odkręcanie śrubek pod kątem, gdy dostęp jest ograniczony. Kup następujące rozmiary: 1.5-, 2-, 2.5-, 3-, 4-, 5-, 6-, 8- i 10mm. Będą pasować do małych śrub dociskowych na pokrętle do regulacji amortyzatorów, śrub mocujących korby, a także do pozostałych elementów.