ZIMA – PORA DLA BIEGACZY…

ZIMA – PORA DLA BIEGACZY…

ZIMA – PORA DLA BIEGACZY… 1550 650 FitNow - treningi personalne

To łatwiejsze niż myślisz. Potrzebujesz tylko kilku kluczowych strategii i solidnego celu, a będziesz biegał niezależnie od pogody.
Możesz zaplanować by przebiec 5 km, półmaraton albo daną ilość kilometrów każdego miesiąca. Będziesz miał natychmiastową motywację wiedząc, że musisz trenować do wyścigu aby przebiec zamierzoną ilość kilometrów. Nagrodź się, gdy osiągniesz cel, a następnie postaw sobie kolejny.

Biegaj z kumplem albo z grupą: Spraw, by twoje treningi były bezpieczne i towarzyskie. Będziesz miał dodatkowe źródło motywacji i przyjaciela, z którym będziesz mógł pogadać w trakcie drogi. Poza tym zawsze bezpieczniej biegać w grupie. Bieganie z innymi (lub ze zwierzętami) jest wspaniałym sposobem na pokonanie zimowej ciszy. Jeśli nie jest to wystarczająca motywacja, nagrodź się zabawnym celem biegu jak Paryż, Bratysława lub Berlin.

Zaopatrz się w akcesoria:  Odpowiedni strój robi znaczącą różnicę. Warstwy ubrań są kluczowe jeśli chcemy uniknąć zbyt ciepłego lub chłodnego ubrania się. Rozważ ubranie warstwy blokującej wiatr. Majtki, leginsy i top, które będą trzymać wilgoć z dala od twojej skóry, a na zimniejsze dni dobrze jest założyć środkową warstwę, która mniej przylega do ciała, jak polar, który izoluje i odprowadza wilgoć z podstawowej warstwy.
Twoja szafa z ciuchami do biegania zimą powinna również zawierać kurtkę do biegania, czapkę, opaskę, rękawiczki, leginsy i kilka koszulek z długim rękawem. Temperatura twojego ciała rośnie podczas biegania, więc nie potrzebujesz większej ilości warstw podczas większości zimowych dni.

Ubierz się na pogodę cieplejszą o 10 stopni: Łatwo ubrać się za ciepło do biegania w zimie. Ubieranie się jak do pogody o 15 do 20 stopni cieplejszej niż obecna sprawi, że temperatura twojego ciała będzie mogła rosnąć bez ryzyka przegrzania się i nadmiernego pocenia. Powinieneś czuć chłód, gdy wychodzisz na zewnątrz. Jeśli jest ci ciepło, zdejmij jedną warstwę. Przy nadmiernym spoceniu lepiej jest ściągnąć rękawiczki niż wystawić spoconą głowę na mroźną pogodę.

Biegaj podczas jasnych i cieplejszych pór dnia: Jeśli to możliwe biegaj w świetle dziennym żebyś mógł zaabsorbować światło słoneczne, które tak bardzo potrzebne jest nam zimą. W ten sposób przebiegniesz swoje kilometry podczas najcieplejszej pory dnia i wrócisz do domu z uśmiechem na twarzy.