SPINNING…

SPINNING…

SPINNING… 306 450 FitNow - treningi personalne

ZAJĘCIA Z JAZDY NA ROWERZE… Podczas zajęć na rowerze, nazywanych również czasem grupową jazdą na rowerze lub spinningiem, wykorzystywane są specjalnie do tego zaprojektowane rowery, a treningom zwykle towarzyszy motywująca muzyka. Zajęcia prowadzone są przez instruktora, dzięki czemu składają się z rozgrzewki, głównej sesji – czyli różnych stylów jazdy na rowerze oraz z czasu na ochłonięcie. Niektóre zajęcia mogą skupiać się na ćwiczeniach na wytrzymałość mięśniową, wykonywane na rowerze lub poza nim. Rowery stacjonarne mają określony sposób napędzania. Oznacza to, że nie możesz nagle przestać pedałować i jechać jak na normalnym rowerze. Może minąć trochę czasu zanim się do tego przyzwyczaisz, jeśli taki typ treningu jest dla ciebie nowością albo jeśli czasem tracisz skupienie!

RODZAJE ROWERÓW… Podczas zajęć z jazdy na rowerze stacjonarnym zwykle stosowane są wielkie, ciężkie rowery typu flywheel, co zapewnia gładkie pedałowanie i opór dzięki hamulcom ciernym zamontowanym na kierownicy. Większość rowerów stosowanych podczas takich zajęć została zaprojektowana w taki sposób, by przypominać zwykły rower i dlatego mają odpowiednio dopasowaną kierownicę i noski. Niektóre mogą mieć sportowe, nisko opuszczone ramy. Większość rowerów ma również uchwyt na butelkę z wodą, który jest bardzo przydatny. Ponieważ będziesz nieźle się pocić podczas ćwiczeń, ważne jest, żebyś pił dużo wody podczas zajęć, by się nie odwodnić.

SPINNING… Zajęcia z jazdy na rowerze stacjonarnym to pomysł rowerzysty Jonathana Goldberga, który później stał się znany jako Johnny G – synonim ćwiczeń tego typu. W późnych latach 80 i wczesnych 90, Johhny G pedałował na swoich rowerach „Spinner” na wielu siłowniach w Nowym Jorku i tak powstał Spinning, który jest obecnie nazwą handlową. Rozpoczął się wtedy spinning i inne zajęcia z jazdy na rowerze, a w późnych latach 90 i wczesnych 2000, zajęcia z jazdy na rowerze stacjonarnym stały się najbardziej popularną formą ćwiczeń grupowych. Później wiele siłowni i centrów fitness zainwestowało w rowery, a niektóre stworzyły specjalne pomieszczenia, by mieć odpowiednie miejsce do przeprowadzania zajęć tego typu. Po kilku latach zajęcia z jazdy na rowerze stały się bardziej technologicznie zaawansowane. W niektórych salach wyświetlane są prawdziwe trasy Tour de France podczas zajęć, a w ciągu innych treningów pozwala się osobom ćwiczącym na ściganie się poprzez połączenie rowerów za pomocą specjalnie zaprojektowanych komputerów.