ĆWICZENIA PŁYWAKA

ĆWICZENIA PŁYWAKA

ĆWICZENIA PŁYWAKA 1550 650 FitNow - treningi personalne

Podwójne dokładanie rąk
Zatrzymaj ruch na chwilę gdy obie ręce są z przodu oraz gdy ręce dotykają ud tuż przed wynurzeniem się z wody. To ćwiczenie jest wykonywane bardzo powoli, możesz użyć płetw jeśli masz kłopoty z utrzymaniem się na wodzie.

Przeciąganie końcówek palców po tafli
Płyń kraulem. Gdy Twoje ramię będzie nad wodą, trzymaj łokieć skierowany ku niebu, a palce w dół, w stronę wody. Pozwól palcom zanurzyć się mniej więcej o 2-3 cm i przeciągnij je przez wodę w ten sposób od bioder wzdłuż całego ciała po głowę.

Dokładanie rąk
Płyń kraulem. Gdy masz lewą rękę wyciągniętą w przód a prawą zaczynasz ruch, zatrzymaj lewą z przodu. Wykonaj przeniesienie prawej ręki normalnie, po czym gdy dotknie ona lewej z przodu, dopiero zacznij ruch lewej ręki zanurzając ją i podciągając w sposób standardowy. Prawą rękę trzymaj wyprostowaną z przodu dopóki nie dostanie sygnału w postaci dotyku lewej.

Dokładanie rąk z deską lub pałką
Wykonuj ćwiczenie tak samo jak poprzednie trzymając w rękach przed sobą deskę lub pałkę. Ręce trzymaj na szerokości barków, zmieniając po każdym pełnym ruchu jednej ręki.

Rekin
Trzymaj deskę lub boję pomiędzy udami. Po zakończeniu ruchu ramienia (gdy zbliża się do uda), sięgnij do tyłu i dotknij części boi lub deski wystającej nad wodę. To ćwiczenie podkreśla zakończenie ruchu aż po uda.

Żaglówka
Trzymaj deskę między udami. Upewnij się, że połowa deski wystaje poniżej Twojego ciała gdy płyniesz kraulem. Użyj mięśni tułowia by kontrolować rotację bioder (gdy deska ją utrudnia).

Pięść
Płyń kraulem. Złóż dłonie w pięści i pływaj unosząc łokcie wysoko.