ALTERNATYWNE KARDIO – BASEN…

ALTERNATYWNE KARDIO – BASEN…

ALTERNATYWNE KARDIO – BASEN… 1550 650 FitNow - studio treningów

Wchodząc do wody zdajemy sobie sprawę z kilku rzeczy. Po pierwsze, trzeba dużo energii by utrzymać się na powierzchni. Po drugie, ciało porusza się w niecodzienny sposób, używając innych mięśni niż zwykle. Po trzecie, samo pływanie daje nam niesamowitą motywację do poruszania się i używania tych dawno zapomnianych mięśni, ponieważ jeśli się zniechęcimy i przestaniemy – pójdziemy na dno.
Więcej mięśni, większa wytrzymałość, lepsze spalanie tłuszczu – to główne korzyści z pływania.

Wszystko co musisz wiedzieć to:

  • Która grupa mięśni angażowana jest przez dany ruch?
  • Jak wpleść pływanie w swój program treningowy?
  • Jak zapewnić sobie energię na basen?

Jeśli nadal uważasz, że pływanie nie jest dla ciebie, zauważ, że pływanie jest dyscypliną bezuderzeniową, czyli idealną dla ludzi, którzy cierpią z powodu schorzeń stawów. Jeśli cierpisz na bóle kolan, pleców czy kostek, pływanie zapewni doskonały trening bez wywierania nacisku na stawy.

Różne style; Różne style pływania angażują różne grupy mięśni, więc by uzyskać optymalne korzyści, stosuj zróżnicowany dobór stylów. Pamiętaj, że najmniej lubiany przez ciebie styl, zawsze może okazać się tym, który działa najlepiej. Może angażować słabsze mięśnie twojego ciała, pomagając ci przezwyciężyć brak równowagi mięśniowej…
Kraul Kraul jest idealny dla tych, którzy lubią szybsze tempo pływania, ponieważ generuje najwięcej siły. Ten styl wykorzystuje mięśnie klatki piersiowej, mięśnie najszersze grzbietu i inne mięśnie pleców. Ponieważ wymaga szybkiego ruchu ramion sprawi, że wykorzystasz cały potencjał swoich włókien szybkokurczliwych, co prowadzi do poprawy szybkości i mocy.
Styl grzbietowy Ten styl jest mniej intensywny niż kraul czy żabka. Jeśli pływasz by zregenerować się pomiędzy ciężkimi treningami, to powinienieś go wybrać. Mięśnie najszersze grzbietu przyciągają pod wodą twoje ramiona, które następnie w powietrzu przenosisz z powrotem w górę. Ten styl bardziej angażuje mięśnie dwugłowe, ze względu na pozycję plecami w dół, a wykopy nóg sprawiają, że poruszasz się naprzód.