MITY NA TEMAT TONOWANIA MIĘŚNI…

MITY NA TEMAT TONOWANIA MIĘŚNI…

MITY NA TEMAT TONOWANIA MIĘŚNI… 300 452 FitNow - treningi personalne

W ten sposób możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – możesz czerpać korzyści, które daje trening oporowy oraz korzyści z treningu kardio, podczas jednego, odpowiednio zaprojektowanego treningu. Generalnie powinieneś wykonywać tylko 10 powtórzeń, na pewno nie więcej niż 15 dla większości ćwiczeń i grup mięśniowych.
Powinieneś robić krótkie odpoczynki pomiędzy seriami, najlepiej nie dłuższe niż 30 sekund w przypadku większości ćwiczeń i grup mięśniowych (w celu utrzymania podniesionego rytmu bicia serca oraz pozwolenia mięśniom na krótki odpoczynek i regenerację przed kolejną serią).
Pod koniec każdej serii twoje mięśnie powinny być niezdolne do wykonania kolejnego ruchu. Nie przejmuj się jeśli nie możesz wykonać takiej samej ilości powtórzeń jak w poprzedniej serii – to normalne, ponieważ odpoczynek jest tak krótki, że produkty uboczne przemiany materii mogły nie zostać jeszcze całkowicie usunięte.
W końcu twoje ciało przyzwyczai się do metabolicznego napięcia i stanie się bardziej efektywne podczas regeneracji, a ty będziesz w stanie podnosić większe obciążenie w krótszym czasie.
Jeśli wykonujesz mniej niż 8 do 10 powtórzeń, musisz zmniejszyć obciążenie. Korzystanie ze zwykłego stopera albo pilnowanie minutnika w zegarku, by mierzyć czas odpoczynku jest dobrym sposobem, dzięki któremu wykonasz odpowiednio zadania na początku swojej przygody z treningami.

Trening obwodowy… By wykonywać krótsze i bardziej wydajne treningi oraz upewnić się, że rytm bicia serca jest podniesiony i taki pozostanie, dobrze byłoby rozważyć podjęcie treningu obwodowego.
Trening obwodowy to taki, w którym kolejno wykonujesz ćwiczenia pracujące nad innymi grupami mięśniowymi. Wykonujesz serię ćwiczeń, w której przechodzisz od jednego ćwiczenia do drugiego, bez żadnego odpoczynku – stąd nazwa „trening obwodowy”.
Jeśli musisz, możesz zrobić sobie odpoczynek po wykonaniu jednego pełnego obwodu. Ten typ ćwiczeń wymaga skupienia, ale jest niezwykle skuteczny w spalaniu tłuszczu i budowania siły, wytrzymałości oraz mięśni, a także zdobywania stonowanego wyglądu.

Dopasuj program indywidualnie… Gdy projektujesz program, pamiętaj, że poruszanie większych grup mięśniowych, czyli ruchy nogami oraz plecami, a także ćwiczenia wielostawowe, jak np. wyciskanie na ławce – spala więcej kalorii niż ćwiczenia izolacyjne, jak np. uginanie przedramion z hantlami.
Przykładem świetnych ćwiczeń, które pomogą ci osiągnąć zwiększony rytm bicia serca jest: każda odmiana przysiadów, martwy ciąg, różne typy wykroków, wchodzenie na pudło, wiosło w opadzie, podciąganie się na drążku, itp.
Dopóki opór będzie wystarczający, by powodować zmęczenie po nie większej ilości niż 15 powtórzeń, twoje odpoczynki są bardzo krótkie, jeśli masz porządny program odżywiania, zobaczysz, że mięśnie stają się solidniejsze, bardziej widoczne i zyskują ton, którego tak bardzo pragniesz.