MITY NA TEMAT TONOWANIA MIĘŚNI…

MITY NA TEMAT TONOWANIA MIĘŚNI…

MITY NA TEMAT TONOWANIA MIĘŚNI… 300 452 FitNow - treningi personalne

Wiele osób błędnie myśli, że wystarczy wykonywać dużą ilość powtórzeń przy małym oporze, z średnimi lub długimi odpoczynkami, by uzyskać ton (rzeźbę) ciała. Często nie biorą pod uwagę faktu, że to ćwiczenia sercowo-naczyniowe oraz odpowiednia dieta są potrzebne, by nadać ciału odpowiedni kształt.

Mit stonowanego ciała…Od razu pozbądźmy się niewłaściwej nazwy „tonowania”. Nadawanie solidności lub rzeźbie zachodzi dzięki przyrostowi tkanki mięśniowej przy niskim udziale procentowym tkanki tłuszczowej, który umożliwia zobaczenie podkreślonych i kształtnych mięśni oraz pozwala na pozbycie się obwisłych fragmentów ciała.
Mięśnie nie przekształcają się z miękkich w twarde ani z twardych w miękkie. Mięśnie same w sobie nie stają się bardziej solidne ani nie nabierają tonu.

Trening siłowy i utrata tłuszczu dla rzeźby…Istnieją na to tylko dwa sposoby. By mieć widoczne mięśnie, musisz dołączyć trening siłowy do swojej rutyny treningowej oraz pozbyć się warstwy tłuszczu, która pokrywa twoje wypracowane mięśnie.
Trening oporowy sam w sobie nie nadaje upragnionego, stonowanego wyglądu zwłaszcza, gdy jest wykonywany w sposób wspomniany wcześniej – z niepotrzebną, dużą ilością powtórzeń, małym oporem i niewielkim, jeśli nie żadnym, naciskiem na mięśnie.

Mit o dużej ilość powtórzeń pomagający nadać ton…Fakt, że nie chcesz mieć napakowanego wyglądu ani zyskać dodatkowej masy mięśniowej nie oznacza, że nie powinnaś naciskać na swoje mięśnie relatywnie dużym obciążeniem.
Po prostu trzeba wykonać wysiłek, a mięśnie powinny być odpowiednio obciążone jeśli mają się zmieniać i rosnąć. Trening z niską intensywnością da niewielkie lub żadne rezultaty, ponieważ mięśnie nie są odpowiednio obciążone i dlatego nie muszą się adaptować i zmieniać ze względu na nowe warunki.
Generalnie trenowanie z oporem, powodującym pełne zmęczenie pomiędzy 8 a 12 powtórzeniem dobrze działa na większość osób. Nie oznacza to, że możesz się poddać po ósmym lub dziesiątym powtórzeniu – oznacza to, że nie powinieneś być w stanie wykonać trzynastego powtórzenia. Jeśli możesz zrobić ich 13, opór nie jest wystarczający.
Nie zapomnij o dodaniu ćwiczeń kardio do twojego programu, jako uzupełnienie treningu siłowego.

Utrata tkanki tłuszczowej dzięki treningowi siłowemu…Trening siłowy oraz ćwiczenia kardio nie muszą być wykonywane oddzielnie. Możesz czerpać korzyści z treningu kardio i spalania tłuszczu dzięki treningowi siłowemu, zarówno pośrednio jak i bezpośrednio.
Pośrednio, im więcej tkanki mięśniowej dodasz dzięki treningowi siłowemu, tym wyższy będzie poziom twojego podstawowego metabolizmu, dzięki czemu zaczniesz spalać więcej kalorii i tłuszczu podczas odpoczynku. To bardziej stałe rozwiązanie w przypadku programu utraty wagi.
Bezpośrednio, jeśli wykonujesz duże ruchy i zachowujesz krótkie okresy odpoczynku, podnosisz rytm bicia serca i dlatego zyskujesz podobne korzyści ze spalania tłuszczu i kalorii, jak w przypadku tradycyjnego treningu kardio.
To raczej chwilowe rozwiązanie, jeśli chodzi o utratę wagi. Jednak ze względu na te dwie zalety płynące z treningu siłowego, powinien on zostać włączony do każdego planu utraty zbędnych kilogramów.