MINIMUM TRENINGU – MAX REZULATAT…

MINIMUM TRENINGU – MAX REZULATAT…

MINIMUM TRENINGU – MAX REZULATAT… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Prozaiczne problemy…Ważnym faktem, o którym często zapominamy w naszych celach fitnessowych jest niestety prozaiczna przeszkoda, a mianowicie nasze ciało jest dość… głupie. Nie ma pojęcia, że biegasz na bieżni stacjonarnej, przysiady wykonujesz w najnowocześniejszej siłowni, a brzuszki ćwiczysz na najlepszym przyrządzie do trenowania sześciopaka. Wszystko co twoje ciało wie, to stopień wysiłku, który wykonuje. Tak długo, jak znajdujesz sposób, by wymagać od ciała coraz większego wysiłku, będzie ono reagować stając się coraz sprawniejsze i silniejsze, niezależnie od bodźca, który zastosujesz.

Trening bez sprzętu…Poniżej trening, który możesz wykonać w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie dotrzeć na siłownię. Wymaga jedynie minimalnej ilości sprzętu, jest pozornie łatwy, lecz pozwala osiągnąć realne rezultaty w krótkim czasie.
Trening ten narodził się w warunkach, gdy nie miałem dostępu do sprzętu i siłowni – a musiałem trenować…. Na początku nie pokładałem w nim wielkich nadziei, chciałem przynajmniej utrzymać poziom mojej sprawności fizycznej. Trening ten jednak tak mnie zafascynował, że do tej pory wykonuję go regularnie, gdy nie sprzyja mi czas lub miejsce aktualnego pobytu. Do realizacji potrzebujesz stopera z dwoma timerami (choć pojedynczy minutnik jest ok), maty lub czegoś innego co zapewni ci wygodę i bezpieczeństwo w pozycji leżącej, skakankę lub stepper do aerobiku i przestrzeń około 3m x 3m.
Ustaw timery na 2- oraz 1-minutowe interwały (jeśli oczywiście dysponujesz stoperem wyposażonym w te funkcje). Jeśli korzystasz ze standardowego minutnika, ustaw go na 1-min interwały, lecz pamiętaj, by wykonywać je na zmianę przez 2-min i 1-min.
Podczas każdego 2-minutowego segmentu będziesz skakać na skakance lub wykonywać wchodzenie na stepper (pudło, krzesło, ławkę  – cokolwiek), a podczas 1-minutowego zrobisz ćwiczenia kondycyjne z masą ciała.
Kontynuuj w ten sposób wykonując 2-min / 1-min tak długo jak czujesz się na siłach. 5 takich rund będzie trwać 15 minut, 7 rund to już 21 minut, a 10 rund będzie równać się 30 minutom treningowi kardio razem z treningiem kondycyjnym głównych grup mięśniowych. Piękny w tym treningu jest fakt, że sam sprawisz, czy będzie on intensywny czy łatwy. Indywidualnie wybierasz ćwiczenia, które pasują do twojego obecnego poziomu umiejętności i sprawności fizycznej. Na kolejnej stronie przedstawione zostały dwa przykłady treningów.