DWIE HANTLE I SKUTECZNIE…

DWIE HANTLE I SKUTECZNIE…

DWIE HANTLE I SKUTECZNIE… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Co więcej, możesz dokonać tego w komfortowym, domowym zaciszu i we własnym tempie. Sprzęt? Wszystko czego potrzebujesz to hantle, oczywiście o odpowiednim ciężarze, by powiększyć swoje mięśnie i siłę.
Jak w przypadku każdego innego rodzaju treningu, rozgrzewka jest niezbędna przed rozpoczęciem. Zalecamy 5-10 min marszu, joggingu lub sprintu w miejscu…
UWAGA: Aby ćwiczenie było skuteczne obciążenie powinno być wymagające. Jeżeli plan treningowy sugeruje wykonania 8-12 powtórzeń, dobierz obciążenie tak, abyś był w stanie wykonać tą ilość powtórzeń z rezerwą na 1 lub 2 dodatkowe powtórzenia, nie więcej. Jeśli jesteś w stanie wykonać znacznie więcej niż zalecaną ilość – twoje obciążenie po prostu nie jest wystarczające.

Ćwiczenia…PRZYSIAD;
Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, trzymaj hantle w rękach nad barkami. Ugnij biodra, a następnie zginaj kolana i obniżaj ciało tak, jakbyś siadał na krześle, aż uda będą równoległe do podłogi.
Pochyl tułów do przodu, jeśli czujesz, że twoje pięty nie spoczywają stabilnie na ziemi. Następnie powróć do pozycji wyjściowej bez blokowania kolan w górnej pozycji ruchu.

MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH;
Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, trzymaj hantle w rękach opuszczonych przed sobą. Pochyl się w pasie uginając biodra. Trzymaj plecy proste, a głowę uniesioną.
Napnij pośladki i zablokuj kolana podczas uginania bioder. Zatrzymaj się w momencie, gdy poczujesz, że mięśnie dwugłowe są w pełni rozciągnięte i wróć do pozycji wyjściowej.

WYCISKANIE HANTLI NA PODŁODZE;
Połóż się na plecach na podłodze, trzymając hantle w rękach ugiętych w łokciu pod kątem 90 stopni.
Wyciśnij hantle w górę i złącz je na końcu ruchu, utrzymując je cały czas w jednej płaszczyźnie. Nie unoś pleców z ziemi w górnej części ćwiczenia.