10 ZŁOTYCH ZASAD EFEKTYWNEGO TRENINGU…

10 ZŁOTYCH ZASAD EFEKTYWNEGO TRENINGU…

10 ZŁOTYCH ZASAD EFEKTYWNEGO TRENINGU… 1550 650 FitNow - treningi personalne

 Ból mięśni, intensywność, dieta, doświadczenie – jakie jeszcze elementy są kluczowe do uzyskania rezultatów wartych ciężkiej pracy na siłowni…

1. Waga nie jest najlepszym wskaźnikiem twojego sukcesu

Niektórzy ludzie zdecydowanie za bardzo przejmują się swoją wagą. Zapominają, że ich celem nie jest przybranie na wadze, ale zyskanie beztłuszczowej masy mięśniowej wysokiej jakości. Liczby na wadze zmieniają się z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. Tak, powinieneś się ważyć regularnie, ale nie obsesyjnie. Lustro jest znacznie lepszym narzędziem do mierzenia sukcesu.

2. Obolałe mięśnie nie są najlepszym sposobem oceniania treningu

Obolałe mięśnie to bezpośrednia przyczyna mikrouszkodzeń włókien mięśniowych podczas sesji treningowej, ale nie jest to niezawodne narzędzie do mierzenia jakości treningu. Tak, prawdopodobnie oznacza to, że trening osiągnął wysoki poziom, ale pamiętaj, że jeśli trenujesz po raz pierwszy od dłuższego czasu, twoje mięśnie będą obolałe niezależnie od tego jak bardzo intensywny czy skuteczny będzie twój trening.
Dodatkowo efektywny i konsekwentny trening często powoduje coraz mniej bólu w miarę, jak robisz postępy. Nie oznacza to, że twoje treningi są mniej efektywne, lecz to, że stajesz się silniejszy.

3. Najlepszy trening to taki, który naprawdę wykonujesz

Niezależnie od tego, jak dobry jest twój program treningowy, nie przyniesie żadnych korzyści jeśli nie będziesz go wykonywał z pewnością, entuzjazmem, a co najważniejsze – konsekwentnie. Liczą się jedynie wyniki. Jeśli to, co robisz teraz na ciebie działa i wystarczająco poświęcasz się temu, nie przestawaj. Gdy nabierzesz więcej doświadczenia, wypracujesz sobie swój „optymalny” trening. Pamiętaj, ważne by trzymać się podstaw i podnosić je na wyższy poziom jeśli chcesz odnieść sukces.

4. Mniej znaczy więcej – naprawdę!

Krótsze sesje z mniejszą ilością ćwiczeń, serii i powtórzeń są najlepszym sposobem na jak najszybsze zbudowanie masy. Nauczyłem się tego na swoim przykładzie. Gdy ktoś zwiększa intensywność treningu bez zwiększania ilości powtórzeń, serii ani ćwiczeń, przekonuje się do czego tak naprawdę jest zdolny na siłowni.
Zacząłem osiągnąć dobre wyniki, gdy trzymałem się zakresu od 4 do 6 powtórzeń i wykonywałem mniej ćwiczeń w krótszym czasie.

5. Suplementy to tylko jedna część efektywnego treningu

Suplementy są pomocne, ale nie zastąpią dobrego treningu, zdrowej diety i mentalnego nastawienia. Suplementy są niewatpliwie ważnym dodatkiem do wszystkich innych elementów i przyniosą korzyści dopiero wtedy, gdy będziesz miał wyznaczone cele i wypracujesz swój własny system.