4. „Podaj mi białko, proszę”
Dokładne dzienne zapotrzebowanie na białko różni się w zależności od indywidualnych celów i budowy ciała. Potrzebujesz wystarczającej jego ilości, by utrzymać i budować masę mięśniową. Staraj się spożywać około 2g białka na kg masy ciała dziennie, rozdzielone pomiędzy 4-6 posiłków. Dieta bogata w białko pomoże ci osiągnąć i utrzymać uczucie sytości na dłużej po treningu.
Pamiętaj, że właściwa suplementacja jest ważnym elementem diety i musi pasować do twoich celów. Tak, rozumiem, że suplementy mogą wydawać się nieco przytłaczające, więc zacznij z czymś prostym: białko, olej rybny i multiwitaminy to doskonały wybór. Trenuj ciężko i dostosowuj dietę oraz suplementację do swoich celów.
Unikaj kupowania tego, co ktoś znajomy zachwala jako „najnowsze i najlepsze”. Może to kompletnie nie pasować do twoich celów i indywidualnych potrzeb.
5. Postaw na zielone
Ta rada dotyczy wszystkich, niezależnie od celu. Dodanie warzyw do większości posiłków sprawi, że wzbogacisz dietę o błonnik, witaminy, przeciwutleniacze i minerały. Pomoże ci to utrzymać uczucie sytości przez dłuższy czas. Jeśli jesteś nowy w świecie roślin, zacznij od dodawania warzyw do połowy swoich posiłków.
Nie myśl, że dodanie warzyw załatwi sprawę diety na dobre. Musisz oprócz tego trzymać się spójnego, zrównoważonego programu posiłków. Ciężka praca na siłowni nie przyniesie efektów, jeśli nie będziesz dobrze się odżywiał. Powiedzenie „brzuch rzeźbi się w kuchni” jest jak najbardziej prawdziwe. Jeśli chcesz szczupłego, wyrzeźbionego ciała, musisz trzymać się ściśle zarówno programu treningowego jak i diety.
6. Przygotuj się na sukces
Jeśli chodzi o posiłki, nie daj się złapać bez zabezpieczenia. Im dalej w przód możesz zaplanować, tym lepiej. Nie zrozum mnie źle, nie musisz przygotowywać sobie żywności w pojemnikach próżniowych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Gdy wychodzę z domu, nawet tylko na chwilę, zawsze staram się mieć przy sobie następny posiłek lub zdrową przekąskę. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.
Przygotuj sobie batony, shake’i, orzechy lub inne zdrowe jedzenie, które łatwo spakować. W ten sposób zabezpieczysz się na wypadek nagłego napadu głodu.
You must belogged in to post a comment.